Kvalifikace o II. ligu
SVĚTLÁ – K. HORA 1:5

Kutnohorský trenér Milan Kraučuk byl již před zápasem optimistou: „Jsme dobře připraveni, jedeme do Světlé vyhrát!“ Průběh utkání jeho slova jenom potvrdil. Světelští hráči si byli vědomi, že výhra po sobotní remíze Ještědu Liberec s Novým Městem 4:4 již znamená postup. Odpovědnost jim však svazovala ruce a tíhu zápasu neunesli psychicky.

Hosté v 7. minutě využili první přesilovku ve vedoucí branku, naopak světelští skláři potom dvakrát početní převahu nezúročili. Štěstí se na ně usmálo jenom ve 13. minutě, kdy v oslabení ujel Krajíček a srovnal na 1:1. Středočeši hráli ze zabezpečené obrany a krátce před první sirénou se jim podařil brejk a šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

V polovině zápasu došlo možná ke zlomovému okamžiku. Domácí Dolínský ujel z poloviny hřiště, na vynikajícího gólmana Malého však nevyzrál. Naopak hosté v 37. minutě přetavili další početní převahu v důležitý gól na 1:3.

O chvíli později domácí hokejisté promrhali půlminutovou přesilovku pět proti třem. V poslední části byli sice domácí v mírném tlaku, Kutná Hora ale předváděla chytrý a účelný hokej. Ke zvratu ještě mohlo dojít v 50. a 57. minutě, to však kutnohorský gólman Tomáš Malý dvakrát čaroval a jeho spoluhráči již potom utkání dotáhli do vítězného konce, když Světlá při zoufalé power play inkasovala do opuštěné svatyně
na konečných 1:5.

„Z naší strany to bylo jednoznačně nepovedené utkání, nedařilo se střelecky, doplatili jsme na zbytečná vyloučení. Hostům stačil k výhře pouze průměrný výkon, podařilo se jim trestat naše chyby, nebyl jsem spokojen ani s výkonem rozhodčího,“ glosoval průběh boje světelský trenér Milan Schlaichert.

„Vyšly nám přesilovky a podržel nás výborný brankář Malý. Kluci chtěli soupeři vzít to, co doma ztratili a to se jim povedlo. Byli jsme i kombinačně lepší a vzali jsme osud do vlastních rukou. Ovšem ty poslední kroky bývají zpravidla nejtěžší,“ uvědomuje si šéf kutnohorských Sršňů Milan Kraučuk.

Branky: Krajíček – Podmichálek 2, Kraučuk, J. Florián, Jelínek. Rozhodčí: Němec. Vyloučení: 14:16, navíc Žák, Vácha, O. Včela - Jelínek, Kraučuk všichni 10 minut. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 700. Třetiny: 1:2, 0:1, 0:2. Světlá nad Sázavou: Studený – O. Včela, Beránek, Mečiar, Vácha, Heřmánek, Vomela – P. Včela, Žák, Krajíček – Špatenka, Pavliš, Dolínský – T. Hadrava, Vylíčil, Štros – Šudoma, Neuwirth.

Ve středu od 18 hodin hraje Světlá v Novém Městě nad Metují, v sobotu od 18 hodin nastoupí v Liberci proti domácímu VTJ Ještěd. Při rovnosti bodů v konečné tabulce by rozhodly vzájemné zápasy mezi oběma soupeři.