„Měli jsme před zahájením sezony vlastní sen, a to vyhrát krajskou hokejovou ligu, dál jsme tenkrát ani neuvažovali,“ prozradil světelský šéf střídačky. „Sen se nám splnil dokonce s nadstavbou, postupem do druhé ligy. Jistě to potěšilo vedení města, oddílu, mě jako trenéra i všechny hráče,“ dodal.

Finanční otázka

Světlá má právo účasti ve třetí nejvyšší hokejové soutěži v zemi. Jestli však ve druhé lize příští rok opravdu odehraje, zatím není jisté. „V hokeji již od mládí pracuji jako hráč, funkcionář i trenér, a tak dobře vím, jaká úskalí v případě, že by se hrála druhá liga, na oddíl čekají. Naše třetí nejvyšší hokejová soutěž již vyžaduje silné finanční zázemí, a to pochopitelně ve Světlé zatím není,“ zůstává nohama na zemi Schlaichert.

„Jsou tu i další rušivé momenty. Už v krajské soutěži měli někteří kluci potíže s uvolňováním ze zaměstnání, zejména ti, kteří měli jistou a dobrou práci. Druholigová soutěž si přímo vyžaduje tvrdou letní přípravu, což znamená velkou časovou zátěž. V případě Světlé by mužstvo potřebovalo i výrazně posílit. A poslední slabou stránkou je skutečnost, že světelský zimní stadion je v rekonstrukci a museli bychom všechna domácí utkání hrát v Humpolci,“ shrnuje problémy Schlaichert.

S tímto názorem plně souhlasí i šéf světelského hokeje Jaroslav Švorc. „V tomto týdnu jsme rozjeli jednání, probíráme a zvažujeme současnou situaci. Teprve potom se rozhodneme, jakými kroky se budeme dál ubírat,“ prohlásil předseda Světlé.

Horkým favoritem na postup však byla ve světelské kvalifikační skupině Kutná Hora. Ta sice v kvalifikaci neuspěla, ale špitá se o tom, že by licenci mohla koupit právě od Světlé. „Myslím, že o odkup usilovat nebudeme. Před námi je údajná reorganizace druhé ligy, což by mohlo znamenat, že postoupíme i z druhého místa,“ uvedl na webu Kutné Hory manažer Kutné Hory Vladimír Muras.

Alois Svoboda