Uplynulá sezona se asi hodnotí dobře. Prakticky vše jste vyhráli.
Sezona byla velice dobrá. Navíc s výborným koncem. Celou sezonu jsme šli od zápasu k zápasu. Vše jsme postupně vybojovali.

Před posledním utkáním kvalifikace se zdálo, že už je vše rozhodnuté. Věřili jste ještě vůbec ve vítězství?
Věděli jsme, že Kutná Hora je velice silná a má vše ve svých rukou. Nebyli jsme si úplně jistí, zda Nové Město nějakým způsobem ten poslední zápas nevypustí, ale nestalo se tak. Někteří spoluhráči už to sice zabalili a k poslednímu utkání do Liberce nás jelo jenom málo, ale ti, co tam byli, do toho dali rozhodně všechno.

Kdy jste se vůbec o „výbuchu“ Kutné Hory dozvěděl?
V neděli, kdy se rozhodující zápas hrál, jsem byl v práci, takže jsem měl vypnutý telefon. Ale hned potom, co jsem skončil, mně už volali kluci. Honza Krajíček a Lukáš Studený mi řekli, že na onlajnech je chvíli před koncem stav 2:2. Za chvíli byl konec a díky remíze Kutné Hory s Novým Městem jsme postoupili my.

Jaké to byly pocity?
Parádní. Možná někteří si to neuvědomují, ale pro Světlou je to historický úspěch. Vždycky, když se povede postoupit, je to báječný pocit. Navíc všichni hrajeme hokej až po práci.

Nebude ovšem pro Světlou druhá liga trochu velké sousto?
Realita je taková, že Světlá nemá tolik peněz, aby to zvládla. Chybí větší sponzoři. Můj osobní názor je takový, že Světlá druhou ligu hrát nebude. Je to ale spíše otázka pro vedení klubu, jak se k tomu postaví.

Pro vás to není první postup, dají se jednotlivé postupy porovnat?
Už jsem postoupil po třetí. První byl, když jsme v Brodě postoupili do juniorské extraligy, druhý byl opět v Brodě do první ligy a teď jsem se Světlou postoupil do druhé ligy. Každý postup byl jiný, ale za všechny jsem rád. Všechny postupy řadím stejně vysoko.

Ještě zdaleka není jisté, jakou soutěž Světlá bude hrát. Ale zůstanete v městě sklářů?
Na devadesát procent jsem rozhodnutý, že ano. Už loni jsem měl docela zajímavé nabídky, ale odmítl jsem je. Vše se bude odvíjet od mé práce.