Nový předseda představenstva HC Rebel, místostarosta Havlíčkova Brodu, Libor Honzárek, prozradil, že se přes léto chystají určité změny ke komfortu příznivců brodského hokeje.

„Sám sobě jsem si vytknul dva úkoly. První je, že se jako předseda představenstva zasadím o to, abychom se udrželi v první lize. Tou druhou výzvou je to, že chci přilákat více diváků do Kotliny, aby se návštěvnost pohybovala v dřívějších číslech,“ hlásí nový předseda představenstva.

Klub bude mít nový web

Ve větší návštěvnosti mistrovských zápasů by mělo pomoci i úprava vstupného, která se bude projednávat na příštím zasedání představenstva (příští týden – pozn. red.). „Dojde ke zlevnění vstupného. Na stání bude běžné vstupné za 50 Kč, na sezení bude stát 70 Kč. Ceny permanentek pak budou 950 Kč a 1350 Kč. Rozhodli jsme se udělat speciální slevu pro důchodce, kteří budou mít permanentku na sezení za 1150 Kč. Permanentkáři rovněž dostanou určitý bonus, o kterém zatím jednáme s našimi partnery,“ přibližuje Honzárek.

Další zásadní a průlomovou věcí by měly být oficiální webové stránky klubu, které by se měly před blížící se sezonou dočkat nového kabátu. „O minulém představenstvu jsme na toto téma hovořili téměř dvě hodiny. Jsme si vědomi, že současný web není dostačující. V blízké době se to změní, chceme tento moderní infokanál co nejvíce využít a mít na něm aktuální věci. O aktuálnost by se měli starat dva lidi, studenti, kteří mají ke klubu hodně blízko,“ prozradil nejvyšší muž klubu.

Představitelé HC Rebel se ovšem nechtějí zaměřit jen na podporu A-týmu, ale i mládež. „Určitě to chceme zlepšit, více propagovat mládežnický hokej. Velkým zastáncem této myšlenky je místopředseda představenstva Josef Rauer. Určitě podpora mládežnického hokeje má opodstatnění,“ přikyvuje Honzárek.

Prohloubit klubový patriotismus

Bez fanoušků je jakýkoliv sport jako tělo bez duše. A nový předseda představenstva si dává za úkol zvednout návštěvnost v havlíčkobrodské Kotlině. „Měli bychom se zabývat tím, jak prohloubit klubový patriotismus. Ideální by bylo, kdyby na hokej chodilo více lidí a ještě k tomu s pocitem, že je to jejich mužstvo a ne žádná legie slávistů, jak se někdy ozývá. Chceme, aby se hokejem chodili bavit, aby si to užívali. Bylo by dobré, kdybychom z hokeje z naší strany udělali jakési show,“ nechal se slyšet Honzárek.

Nový předseda představenstva chce rovněž prohloubit vzájemné vztahy s fanoušky. „S fanclubem musíme pracovat. To je nosná loď fandění, oni dělají atmosféru. Musím je zároveň pochválit. Myslím si, že máme jeden z nejlepších fanclubů v první lize. Zároveň jsou i odborníci. Budeme dělat společné schůzky, možná je i budeme dělat častěji. Možná i od nich přijdou návrhy, jak udělat kvalitnější hokejovou podívanou. Ve vedení o to stojíme.

Samozřejmě se nemusíme shodnout na všem, ale můžeme o tom podebatovat. Máme společný zájem, dostat co nejvíce diváků na stadion,“ říká Honzárek.

Častější schůzky

HC Rebel Havlíčkův Brod je partnerským klubem extraligové Slavie Praha. „Rozhodně to není tak, že jsme pod nějakým diktátem Slavie, jak občas bývá prezentováno. Jsme naprosto suverénní klub. Se Slavií jsme partneři. Spolupracujeme, nejen co se týče hráčské výpomoci, ale oni nám předávají know-how, jak dělat určité věci,“ upozorňuje šéf představenstva.

Spolupráce se Slavií se ještě více prohloubila. „V současnosti poměrně často jezdím za panem Tvrdým (prezident Slavie – pozn. red.), se kterým jsme se dohodli na pravidelných schůzkách. Znovu budeme debatovat o tom, jak si vzájemně pomáhat,“ prohlásil Honzárek.