„Jsme ve druhé polovině letní přípravy, takže začínáme přidávat na rychlosti a síle. Tréninky jsou kratší, ale intenzivnější,“ prozradil trenér havlíčkobrodských Rebelů Petr Novák.

Předtím než se brodští hráči rozjedou na dovolenou, absolvují tradiční výstupní testy. „Uděláme je v posledním tréninkovém týdnu,“ upřesnil Novák.
Kádr brodského celku přes letní pauzu nepřinesl příliš změn. Přišli pouze čtyři hráči ze slavistické juniorky. Jedná se o obránce Jaroslava Hertla s Branislavem Horváthem a útočníky Daniela Vrdlovce a Jana Česneka. V Brodě by měl zůstat i další slavistický junior Jakub Kachlík, který byl u Rebelů na zkušenou už na konci loňské sezony.

„Na nějaké super posily nejsou finance. Budeme se spoléhat na vlastní síly a případnou vzájemnou výpomoc s partnerskou Slavií,“ nechal se slyšet předseda představenstva HC Rebel Libor Honzárek.

Loňská zkušená brankářská dvojice Stanislav Neruda – Jaroslav Suchan se přesunem Nerudy do Slavie rozpadla, takže trenér Novák má k dispozici kromě Suchana ještě Tomáše Linharta a Petra Opršala.

Na ledě se Rebelové objeví začátkem srpna, kdy začnou ladit formu na následující prvoligový ročník během herní přípravy. Přípravu na ledě již tradičně otevřou a zakončí zápasy s partnerskou pražskou Slavií (4. srpna v Praze a 4. září v Havlíčkově Brodě). Dalšími soupeři na ledě budou ještě Třebíč, Jihlava, Chrudim, Beroun nebo Žďár nad Sázavou.