Ti v souboji s Hradcem Králové třikrát dotáhli vedení východočeského celku, osudnou se jim však stala poslední minuta, ve které inkasovali hodně spornou branku sedm vteřin před závěrečnou sirénou. Mladší dorostenci si přivezli bod z Českých Budějovic. Junioři nejdříve doma rozstříleli Kroměříž, poté ale prohráli v Hodoníně.

Liga juniorů
H. BROD – KROMĚŘÍŽ 10:3

Branky a nahrávky: 10. Blažek (Bělohlávek), 12. Škarýd (P. Dolejš, M. Milfait), 19. Česnek (Bělohlávek), 29. Šplíchal, 30. Venc (J. Milfait), 34. P. Dolejš (Škarýd, Horváth), 42. M. Milfait, 50. J. Milfait (Blažek), 57. Bělohlávek (M. Milfait), 58. Venc (P. Dolejš). Vyloučení: 5:3, navíc Česnek, Hájek – Miklárek, Vyhodil všichni 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Třetiny: 3:0, 3:1, 4:2. Havlíčkův Brod: Zvolánek (Pešek) – Bělohlávek, Hájek, Novotný, Musil, Šplíchal, Horváth - Škarýd, P. Dolejš, Venc, Brabec, Blažek, J. Milfait, O. Doležal, M. Milfait, Česnek.

HODONÍN – H. BROD 5:1
Branky a nahrávky: 20. Zelinka (Kuba, Smejkal), 28. Průdek, 40. Smejkal, 42. Smejkal, 55. Šudoma (Kuba) – 14. Brabec (Ondráček). Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:0.

Extraliga staršího dorostu
H. BROD – HR. KRÁLOVÉ 3:4

Souboj mezi Havlíčkovým Brodem a Hradcem Králové byl bitvou dvou sousedů v tabulce. Šťastnější nakonec byli hradečtí hráči. V úvodní třetině se hosté dostali dvakrát do vedení, pokaždé však domácí dokázali náskok smazat. Stejný průběh byl i ve druhé třetině, Hradec šel sice do vedení na 2:3, ale mladí Rebelové zanedlouho srovnali na 3:3.
„Byl to opatrný zápas. Hrálo se de facto o šest bodů, čemuž průběh utkání odpovídal. My jsme neustále dotahovali náskok soupeře,“ řekl trenér brodského staršího dorostu Tomáš Mariška.
Jeho týmu se stal osudný čas 59:53. Hradec měl k dispozici přesilovku čtyř proti třem a dokázal ji využít. I když gól padl po hodně sporné situaci. „Puk už byl asi metr ve středním pásmu, rozhodčí to však pustil,“ jen pokrčil rameny Mariška. Hradec se díky hodně spornému gólu ujal vedení 3:4 a domácím už na vyrovnání nezbýval čas. „Kluci bojovali, makali. Rozhodly individuální chyby, které dokázal soupeř potrestat. Bohužel jsme neproměnili šance,“ zhodnotil Mariška.
Branky a nahrávky: 19. Ondráček (Plutnar), 20. Zdražil (Plutnar), 38. Kulhánek (M. Novák, Ondráček) – 13. Havelka (A. Půlpán, Havel), 19. Červený (Ropický), 37. Frk (Havelka), 60. A. Půlpán (Červený). Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:2, 1:1, 0:1. Havlíčkův Brod: Dolejš (Krajcigr) – Kulhánek, Pavlíček, Bancíř, Ambrož, Plutnar, Pecen, Richter – E. Novák, Szilva, Havel, Zdražil, Račanský, Kubát, Ondráček, J. Doležal, Kozlík, M. Novák.

Extraliga mladšího dorostu
Č. BUDĚJOVICE – H. BROD 3:2 p

„Z obou stran to byl výborný zápas, na čemž jsme se shodli i s budějovickým trenérem. Budějovice jsou doma velice silné, proto jsme tomu uzpůsobili i taktiku. Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany, a to nám vycházelo. Myslím si, že jsme byli lepší a dokonce jsme sahali po výhře v normální hrací době. Ale i bod je pro nás velice cenný, je to takové malé vítězství,“ zhodnotil duel trenér brodského mladšího dorostu Richard Cachnín. „V prodloužení jsme bohužel dvakrát šli do třech a z toho jsme inkasovali,“ dodal.
Branky: Švec 2, Rob – Němec 2. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 – 1:0. Havlíčkův Brod: Bürger– T. Dvořák, Szathmary, L. Dvořák, Novotný, Meloun, Šulák, Žuček – Chlubna, Dundáček, Kuchta, Vlček, Turek, Ludvík, Vosyka, Zohorna, Hlídek, Němec, Brebera.