Už dnes je na programu 2. kolo, v němž bude k vidění okresní derby, Světlá hostí v Humpolci Chotěboř.

CHOTĚBOŘ – SKUTEČ 6:3
V úvodní třetině začali domácí nesoustředěně, dvakrát měli výhodu dva na jednoho, ale úvodní branku vstřelit nedokázali. V poli sice soupeře přestříleli 15:4, do černého se však trefili dvakrát hosté. V prostřední části se hokejisté Chotěboře dostali do tempa, podařilo se jim otočit výsledek na 3:2, v samém závěru však hosté srovnali na 3:3.
Do poslední třetiny posílal trenér na led jenom dvě útočné formace, Pokorného s M. Kubátem a Finkem a Slavíka, Neuwirta s Hladíkem. I tak se až do 14. minuty trápili, až potom se podařilo D. Kubátovi dostat spoluhráče do vedení 4:3. O chvíli později byl faulován M. Kubát a trestné střílení sám proměnil - 5:3. V poslední minutě při power play hostů pečetil výhru Pokorný střelou do prázdné branky.
„S výsledkem jsem spokojen, cením si toho, že kluci dokázali otočit nepříznivý začátek. V poli jsem však čekal lepší výkon,“ pokrčil rameny chotěbořský trenér Vladimír Halamka.
Branky Chotěboře: Pokorný 2, Fink 2, D. Kubát, M. Kubát (TS). Rozhodčí: Pergl. Vyloučení: 10:17. Bez využití, Diváků: 300. Třetiny: 0:2, 3:1, 3:0. Chotěboř: Trtík – Hurda, Piskač, Halamka, Veselý, Odvářka, Hájek – Pokorný, D. Kubát, Jureček – Fink, M. Kubát, Slavík – Adamec, Neuwirth, Hladík.

LITOMYŠL – SVĚTLÁ 5:2
Hostům chyběli obránce Beránek, dále Ruml a Šudoma. Začali však slibně, již za 52 sekund se radoval nejzkušenější hráč Žák – 0:1. Čtvrtá minuta však byla pro Světlou smolná, Štros zlomil brusli, musel odstoupit a tím se rozpadla první útočná formace. Skláři nevyužili třikrát přesilovku, naopak domácí v 17. minutě při vlastním oslabení z úhlu prostřelili gólmana na 2:1. Prostřední část hry byla hodně rozkouskovaná, hosté však srovnali na 2:2.
V poslední části hrála Světlá jenom na dvě útočné formace, otevřela hru, vytvářela si i gólové příležitosti, ale v zakončení byli šťastnější domácí, kteří dotáhli utkání do vítězného konce.
„Po dobré úvodní třetině jsme si prohráli zápas vlastní nedisciplinovaností (čtyři desetiminutové tresty), k nervozitě na ledě přispěly i nepřesné výroky rozhodčích,“ nechal se slyšet šéf světelské střídačky Milan Schlaichert. „K derby v Humpolci proti Chotěboři už snad nastoupí Beránek i Šudoma,“ dodal.
Branky Světlé: Žák, Dolínský. Rozhodčí: Rulíček. Vyloučení: 8:15, navíc P. Včela 10 a dokonce utkání, O. Včela a Žák 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Třetiny: 1:2, 1:0, 3:0. Světlá nad Sázavou: Koubský – O. Včela, Didiáš, Vomela, Heřmánek – P. Včela, Žák, Štros – Špatenka, Dolínský, Neuwirth – Lobo, Křišťan, Kopecký.