Po sérii neúspěchů se konečně ve vlastním prostředí prosadila Chotěboř a na humpoleckém stadioně vyhráli i skláři nad Moravskou Třebovou.

SVĚTLÁ – M. TŘEBOVÁ 5:3
Již ve 3. minutě šli do vedení hosté, když Řehulka bombou prostřelil světelského gólmana. Domácí za pět odpověděli Šudomou po kombinaci s Dolínským - 1:1. Nadále se hrál pohledný, otevřený hokej.
Hned v úvodu prostřední třetiny uplatnil Ruml důraz před brankou a poslal spoluhráče do vedení 2:1. Skláři měli v poli navrch, v polovině zápasu odmítl vyloženou příležitost Štros, na druhé straně se vyznamenal brankář Koubský. Potom ujel po levé straně Ruml a předložil gólovou příležitost Dolínskému - 3:1, Třebová však v poslední minutě využila přesilovku pět proti třem a snížila na 3:2.
Do poslední části hry nastoupila Světlá bez zraněného Beránka a stále se hrál otevřený hokej, ve 47. minutě Krajíček upravil na 4:2 a zdálo se být rozhodnuto. Hosté však nesložili zbraně a osm minut před koncem dali kontaktní gól na 4:3. Až tři minuty před koncem rozhodl svým letošním čtvrtým gólem kanonýr Krajíček a po příhře od Šudomy pojistil cennou výhru sklářů 5:3.
„Výhra nad bojujícím soupeřem, který nastoupil jen s jedenácti hráči v poli, je zasloužená,“ prozradil vedoucí světelského mužstva Karel Heřmánek.
Branky: Krajíček 2, Šudoma, Ruml, Dolínský – Řehulka, Muselík, Sirůček. Rozhodčí: Parýzek. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 150. Třetiny: 1:1, 2:1, 2:1. Světlá: Koubský - Beránek, Bradáč, Kůrka, Heřmánek, Vomela – P. Včela, Štros, Krajíček – Špatenka, Dolínský, Šudoma – Neuwirth, Ruml, Doležal – Křišťan.

CHOTĚBOŘ – CHOCEŇ 6:2
Úvodní třetina byla z obou stran opatrná, po deseti minutách zařídil vedení M. Kubát, potom ještě Hospodka neproměnil sólový nájezd. Druhou část hry začala Chotěboř náporem, po přihrávce Slavíka dal Hospodka na 2:0. V polovině třetiny při vlastním oslabení vypíchla ve středním pásmu kotouč dvojice Pokorný – Fink a nájezd druhý jmenovaný úspěšně zakončil na 3:0. To již byli domácí hokejisté na koni, jejich tlak pokračoval a v 58. minutě Pokorný posunul skóre až na 6:1, hosté však těsně před koncem stačili ještě snížit na konečných 6:2.
„Podařilo se nám získat cenné body, které jistě přispějí k zvýšení potřebného sebevědomí hráčů. Zvedl se výkon celého týmu,“ usmíval se spokojený chotěbořský kouč Vladimír Halamka.
Branky: Pokorný 2, M. Kubát, Fink, Tichý, Hospodka – Krejza, Procházka. Rozhodčí: Derner. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Oslabení 1:0. Diváci: 250. Třetiny 1:0, 3:0, 2:2. Chotěboř: Trtík – Hurda, Piskač, Halama, Veselský, Čermák, Hájek – Pokorný, M. Kubát, D. Kubát – Hospodka, Tichý, Fink – Slavík, Nermuť, Slavík.

Ostatní výsledky: Skuteč – Hlinsko 5:6 p, Litomyšl – Chrudim B 4:6, předehrávka Chrudim B – Moravská Třebová 3:5.

Ve středu oba týmy hrají na ledě soupeřů, Světlá jede do Hlinska, Chotěboř se představí v Litomyšli.