A to ani mladíci Dukly nepředvedli oslnivý výkon, přesto si z Kotliny vezou plný bodový zisk.

Extraliga mladšího dorostu
H. BROD – JIHLAVA 2:7

Úvodní dvacetiminutovka přinesla vyrovnanou partii, domácí ještě spálili dvě vyložené šance, a tak se do kabin odcházelo za stavu 2:2.

Druhé dějství nezačalo pro domácí růžově, hned při prvním střídání nepokryli dlouhou přihrávku Jihlavy a Dukla šla do vedení 3:2. „Upozorňoval jsem na to hráče o přestávce, hráči udělali ale přesný opak,“ jen kroutil hlavou Cachnín. Poté se Kuchta nechal zbytečně vyloučit a mladí Rebelové za to pykali, hosté se ujali vedení 2:4. Ve druhé třetině měli domácí znovu dvě dobré gólové příležitosti, ale nedokázali je využít.

„Třetí třetina byla tragédie. Podali jsme naprosto neomluvitelný výkon. Odevzdali jsme zápas soupeři, doslova jsme ho odchodili,“ rozčiloval se brodský šéf střídačky. Rebelové prohráli poslední část 0:3. „Byl to náš nejhorší zápas sezony. Vše jsme si vyříkali v kabině a doufám, že kluci udělají reparát v Brně,“ říká Cachnín. Právě dnes na mladší dorostence čeká další zápas extraligy proti Kometě Brno.

Ani Jihlava nepodala nejlepší výkon a tříbodový zisk je pro ně milosrdný. „Byl to náš suverénně nejhorší výkon sezony, soupeř toho naštěstí nedokázal využít. Vázla kombinace, pohyb a hra jeden na jednoho. Někteří hráči si myslí, že to půjde samo, to jsou však na omylu,“ zhodnotil zápas trenér Dukly Jiří Jungwirth.

Branky: Kuchta, Ludvík – Mandát 2, Štěrba 2, Kyncl, Trávník, Renza. Třetiny: 2:2, 0:2, 0:3. Havlíčkův Brod: Krásný (26. Vaněček) – Šulák, Szathmary, T. Dvořák, Meloun, L. Dvořák, Novotný, Vala – Kuchta, Dundáček, Chlubna – Turek, Ludvík, Hlídek – Beránek, Zohorna, Brebera – Mašek.