Staršímu dorostu utekl začátek utkání

Havlíčkův Brod – Naprosto špatný vstup do utkání měli hokejoví starší dorostenci HC Rebel Havlíčkův Brod v utkání proti Českým Budějovicím. Než se stihli rozkoukat, prohrávali už 0:4.

16.11.2009

Na brodský starší dorost čekají klíčové zápasy, dnes s Hradcem, v pátek na ledě posledního Písku.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Naopak druhý zápas proti Liberci se jim dařilo, se Severočechy odehráli vyrovnanou bitvu. Mladší dorost sehrál výborné utkání na ledě Komety Brno, podle trenéra mladých Rebelů je o body obral rozhodčí. Junioři si připsali důležitou výhru v Prostějově 4:3.

Extraliga st. dorostu
H. BROD – Č. BUDĚJOVICE 3:7

První třetina se domácím vůbec nepovedla, už v 9. minutě hosté vedli 0:3. Od druhé třetiny však mladí Rebelové srovnali krok, na zdramatizování utkání však už neměli síly.

„Hned pět hráčů posílilo juniorku, proto nás bylo jen patnáct. Zkusili jsme hráče, které jsme stáhli z hostování. Bohužel jsme nechytli začátek, v první třetině nás hosté přehráli ve všech směrech, naprosto jsme propadli,“ kroutil hlavou trenér brodského dorostu Tomáš Mariška.

„Od druhé třetiny jsme začali lépe bruslit, hrát lépe a odehráli jsme už vyrovnané utkání. Bohužel nepovedený začátek nás potopil,“ dodal Mariška.
Branky a nahrávky: 35. Kubát (Pecen), 49. Kubát (E. Novák), 52. Kubát (J. Doležal) – 1. Sedlák, 3. Svoboda (Bárta), 9. Turek (Moudrý, Sekera), 18. Sedlák (Plašil), 22. Štěpán (Švihálek), 43. Rousek (Švihálek, Bernat), 50. Sedlák (Liška, Koblasa). Třetiny: 0:4, 1:1, 2:3. Havlíčkův Brod: Krajcigr (3. Dolejš) – Plutnar, Kulhánek, Pecen, Abrož, Richter, Šulák – Kubát, J. Doležal, E. Novák – Kozlík, Žemlička, Havel – Račanský, O. Doležal, Burda – Ondráček.

H. BROD – LIBEREC 3:5
Proti Liberci sehráli brodští dorostenci v plné sestavě vyrovnané utkání. Bohužel shořeli na neproměňování vyložených gólových příležitostí.
„Měli jsme jich dost, bohužel jsme je nedali. Za stavu 3:3 jsme inkasovali rozdílový gól v našem oslabení. Pátá branka pak padla v naší přesilovce, když jeden z beků propadl na modré. Je to škoda,“ hlásil Mariška.

Branky a nahrávky: 18. Szilva (M. Novák), 38. Ondráček (M. Novák), 44. Ondráček (Plutnar) – 13. Miškovský (Kouba), 20. Bittner (Urban), 34. Maďar (Miškovský), 53. Maďar (Šimek, Miškovský), 57. Urban (Maďar). Třetiny: 1:2, 1:1, 1:2. Havlíčkův Brod: Dolejš – Plutnar, Kulhánek, Pecen, Abrož, Richter, Bancíř – Kubát, J. Doležal, E. Novák – Kozlík, Žemlička, Havel – Račanský, O. Doležal, Burda – Ondráček, M. Novák, Szilva - Zdražil.

Extraliga mladšího dorostu
KOMETA – H. BROD 5:4

„Hrál se dobrý hokej. Kluci rychle zapomněli na nepovedené utkání s Jihlavou. Domácí se sice ujali vedení 3:1, ale my jsme nesložili zbraně. Během deseti minut třetí části jsme výsledek otočili. To co s námi provedli v závěru rozhodčí, mi hlava nebere. Dvacet vteřin dokonce nás poslali do třech a Kometa vstřelila vítěznou branku. Bod jsme si zasloužili. Tvrdím, že nás rozhodčí obral o bod. Nastoupili jsme v omlazené sestavě, přesto musím před hráči smeknout. Prohru kluci doslova obrečeli,“ prozradil trenér Havlíčkova Brodu Richard Cachnín.

Branky Havlíčkova Brodu: Beránek, Chlubna, Kuchta, Turek. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:3. Havlíčkův Brod: Vaněček – Šulák, Krajcigr, L. Dvořák, Szathmary, Meloun, Novotný, Vala – Chlubna, Kuchta, Beránek – Turek, Ludvík, Dundáček – Mašek, Zohorna, Hlídek – Brebera, Osmík.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ a MŠ Herálec

Havlíčkobrodsko - Havlíčkobrodský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Havlíčkobrodsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Havlíčkobrodska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ a MŠ Herálec.

Sexuolog Petr Weiss dostal u soudu dva a půl roku s podmínkou

Vysočina – Vinen dle obžaloby a trest na dva a půl roku podmínkou na tři roky. Tak zněl dnešní rozsudek nad známým pražským sexuologem Petrem Weissem. Zároveň dostal zákaz řízení na dva roky.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.

Šmolovy jsou stále jediný neporažený tým

Havlíčkův Brod – Týmy ze spodku tabulky okresního přeboru nadělaly problémy třetí Přibyslavi B a Kožlí. Šmolovy stále drží neporazitelnost, když porazily Vísku 4:0. Sobíňov stále ještě ve III. třídě tápe. Tentokrát nestačil na béčko Havlíčkovy Borové.