Nejdříve si poradili v důležitém utkání s Pískem, poté podlehli jihlavské Dukle po nájezdech, v pondělí večer pak šetřili v Pardubicích síly na včerejší utkání v Hradci Králové, které skončilo po uzávěrce tohoto vydání. Povedený víkend zažili i brodští junioři, kteří dvakrát zvítězili. Dařilo se i mladším dorostencům, jenž vyplenili Pardubice.

Liga juniorů
KRNOV – H. BROD 5:9

H. BROD – UH. HRADIŠTĚ 11:3
Branky a nahrávky: 6. Hájek (J. Milfait), 22. Škarýd (Hájek), 23. Blažek (J. Milfait), 23. M. Milfait, 28. Szilva (O. Doležal), 33. Volf (Venc), 36. J. Milfait (Blažek), 38. Škarýd (O. Doležal, 53. O. Doležal (Škarýd, J. Milfait), 56. Blažek (J. Milfait), 59. Škarýd (P. Dolejš) – 17. Karpíšek (Váňa), 29. Němec. Vyloučení: 4:9, navíc Varga (Havlíčkův Brod) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 7:1, 3:1. Havlíčkův Brod: Pešek (Zvolánek) – Doležal, Hájek, Novotný, Musil, Šplíchal, Škarýd, P. Dolejš, J. Milfait, Brabec, M. Milfait, Varga, Blažek, Szilva, Venc.

Extraliga staršího dorostu
PÍSEK – H. BROD 2:4

Jedno z důležitých utkání brodských starších dorostenců se hrálo velice opatrně. Oba týmy si byly vědomy, o co se hraje. Po bezbrankové úvodní části rozhodli mladí Rebelové o výhře ve druhé dvacetiminutovce, kdy odskočili na rozdíl tří branek.
„Byli jsme takřka kompletní. Věděli jsme, že musíme vyhrát, pokud chceme udržet Písek dole. Podle toho se utkání také vyvíjelo. Bylo opatrné a poměrně nervózní. Zápas rozhodly tři naše rychlé góly,“ řekl brodský kouč Tomáš Mariška.
Branky a nahrávky: 23. Vlček, 49. Paukner (Homola, Hřebíček) - 24. Ondráček, 29. Havel (Ondráček), 36. Havel (Šulák, Bancíř), 39. Kubát (Zdražil). Rozhodčí: Horák - Mětějček, Dančišin. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Třetiny: 0:0, 1:4, 1:0. Havlíčkův Brod: Dolejš - Kulhánek, Šulák, Bancíř, Ambrož, Pecen, Dvořák – E. Novák, Szilva, Havel, Zdražil, Žemlička, Račanský, Kubát, Ondráček, Doležal, M. Novák, Kozlík.

H. BROD – JIHLAVA 3:4 sn
Starší dorostenci měli jen málo času na regeneraci po předchozím zápase s Pískem, přesto do utkání nevstoupili špatně, ve druhé třetině se ujali vedení 3:1. To však neudrželi a o vítězi utkání rozhodly až nájezdy, v nichž byla úspěšnější Dukla.
„Projevila se naše únava po náročném utkání v Písku. Hráli jsme celkem dobře, obětavě, soupeř nás zkrátka přetlačil. Byl i více odpočinutější,“ uvědomoval si Mariška.
Branky a nahrávky: 4. J. Doležal (M. Novák), 13. E. Novák, 25. Burda (Žemlička) – 13. Přidal (Pěška), 26. Brabec (Štěpán), 38. Matějka (Hlaveš), rozhodující nájezd Brychta. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Třetiny: 2:1, 1:2, 0:0 – 0:0. Havlíčkův Brod: Dolejš - Kulhánek, Šulák, Bancíř, Ambrož, Pecen, Dvořák – E. Novák, Burda, Havel, Zdražil, Žemlička, Račanský, Kubát, Ondráček, Doležal, Kozlík, M. Novák.

PARDUBICE – H. BROD 7:1
Netradičně v pondělí sehráli další utkání starší dorostenci. Jelikož výsledek s Pardubicemi se počítat v další fázi nebude, rozhodl se trenér šetřit síly a dal příležitost mladším hráčům.
„V tomto zápase o nic nešlo. Soupeř byl lepší, my jsme se celý zápas bránili,“ prohlásil šéf střídačky staršího dorostu. „Pro nás bylo důležitější utkání v Hradci, které hrajeme dnes,“ dodal včera odpoledne.
Branka Havlíčkova Brodu: Kozlík. Třetiny: 3:0, 1:1, 3:0. Havlíčkův Brod: Krajcigr – T. Dvořák, L. Dvořák, Pavlíček, Kulhánek, Bancíř, Pecen, Richter – Kozlík, Ondráček, Havel – Chlubna, Doležal, Turek – Burda, Račanský, Ambrož.

Extraliga mladšího dorostu
PARDUBICE – H. BROD 2:5

Mladší dorostenci vstoupili do zápasu jako uragán, a než se domácí rozkoukali, svítilo na světelné tabuli skóre 0:3. Když ve druhé části v přesilové hře zvýšili mladí Rebelové na 0:4, bylo prakticky po zápase. Oba týmy pak ještě upravily skóre na 2:5.
„Hráli jsme parádně, a to i přesto, že jsme měli v týmu hodně hráčů z osmé třídy. Úvod byl z říše snů, během tří minut jsme dali tři góly,“ usmíval se trenér mladšího dorostu HC Rebel Richard Cachnín. „Musím pochválit všechny kluky. Semkli se a podali kolektivní výkon. Pardubice ožily až po prostřídání gólmanů, náhradní brankář je totiž uchránil před dalšími góly,“ dodal.
Branky Havlíčkova Brodu: Chlubna 2, Beránek, Osmík, T. Dvořák. Třetiny: 0:3, 2:2, 0:0. Havl. Brod: Krásný – Šulák, Krajcigr, T. Dvořák, Žuček, Vala, Szathmary – Chlubna, Beránek, Kuchta – Turek, Osmík, Vosyka (10. Lobo) – Hlídek, Zohorna, Němec.