Rebelové v prostřední dvacetiminutovce skórovali po dvaatřiceti vteřinách, v poslední dokonce už po třiadvaceti sekundách. To je neomylně nasměrovalo ke třem bodům, které si připsali po výhře 5:2.

„Dva góly v první minutě třetiny tým určitě uklidní,“ měl jasno trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák. „Je to vyloženě nesoustředěnost hráčů, ještě byli asi jednou nohou v kabině,“ reagoval znojemský asistent kouče Neliby Karel Vaněk.

Utkání 27. kola však v Kotlině začalo velmi opatrně a v úvodu měli dokonce více ze hry hosté. „Znojmo přijelo s aktivní hrou, na kterou jsme měli být připraveni. Přesto nás to v prvních pěti minutách zaskočilo: nemohli jsme se dostat ke své hře, ale pak se hra přece jen vyrovnala,“ konstatoval Novák.
Jeho svěřenci vstřelili první branku v 19. minutě v přesilové hře, poté parádně vstoupili do druhého dějství. Během pěti minut si tak vypracovali tříbrankový náskok.

Znojmo sice snížilo na 3:1, ale vstup do třetího dějství opět vyšel Rebelům, kteří dali rozhodující branku na 4:1. Oba týmy ještě poté kosmeticky upravily výsledek na konečných 5:2.

„Znojmo sice dalo kontaktní gól na 3:1, ale opět zaspalo začátek třetí třetiny, což definitivně rozhodlo,“ zdůraznil Novák. ⋌ (jh)

HC Rebel Havlíčkův Brod - Orli Znojmo 5:2

Třetiny: 1:0, 2:1, 2:1. Branky a nahrávky: 19. Svoboda (Pavlík, Voj. Němec), 21. Holec (Borovanský, Třetina), 25. Voj. Němec (Soldán), 41. Borovanský (Holec, Třetina), 50. Třetina (Holec, Ondráček) - 38. Barus (Jarůšek, Plášek), 60. Štach (Beroun, Hradecký).