Noční můra Chomutova? Rebelové

Chomutov, Havlíčkův Brod – Jediným celkem v první hokejové lize, který se může chlubit tím, že v letošní sezoně dvakrát porazil ambiciozní Chomutov, jsou od středy havlíčkobrodští Rebelové.

11.12.2009

Souboj chomutovského obránce Jakuba Grofa (vlevo) s útočníkem Havlíčkova Brodu Janem Knotkem vyzněl lépe pro hráče Rebelů. Ten si připsal dva body za gól a asistenci, navíc se mohl radovat z vítězství 3:2. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Sedmý celek soutěže ovšem už na sever Čech vyrážel s tím, že může jen překvapit. „Prohrát nejedeme. Jsme si však vědomi síly soupeře, který už vyhrát musí, prohrál totiž třikrát po sobě,“ kalkuloval před utkáním brodský trenér Petr Novák.

A jeho svěřenci udělali KLH pořádnou čáru přes rozpočet. Vyhráli 3:2, čímž navázali na říjnové vítězství 4:1 z domácího ledu. „Věděli jsme, že Chomutov není v ideálním rozpoložení, a chtěli jsme toho využít. Byli jsme si vědomi, že každý bod by byl zlatý,“ prozradil Novák.

Výborně zvládli Rebelové už úvodní třetinu. „Využili jsme v ní dvě přesilové hry a vedli o dva góly. Po hráčích jsme potom chtěli, aby poctivě bránili a hráli na brejky. Bohužel domácí nám toho moc nedovolili. Naopak sami skórovali,“ konstatoval kouč Brodu.

Oslavenec se činil

Do závěrečného dějství přesto vstupovali Rebelové ještě s jednogólovým vedením. Na 2:2 však v 45. minutě vyrovnal Bombic. „Nabádali jsme hráče, že bod z Chomutova je dobrý, že se musí soustředit hlavně na obranu,“ zdůraznil Novák.

Po vyrovnání se hosté ocitli pod obrovským tlakem. Jenže Chomutov skvěle chytajícího Furcha nedokázal překonat. Naopak v čase 59:14 Svoboda zajistil Rebelům tři body. To neunesli domácí příznivci a zasypali led odpadky a vším, co měli zrovna po ruce.

„Nám to v té chvíli pomohlo. Přestávky jsme využili k tomu, abychom hráče uklidnili a řekli si, jak zbytek zápasu dohrajeme,“ uvedl Novák.

Parádní oslavu si udělal ze středečního večera útočník Rebelů Vojtěch Němec. Jeho spoluhráči mu dali k jeho čtyřiadvacátým narozeninám ten nejlepší dárek. Němec k tomu však také přispěl vydatně. V úvodní třetině režíroval nečekané vedení Havlíčkova Brodu 2:0 brankou a asistencí.

Furch zářil

Dalším hrdinou zápasu byl talentovaný slávistický brankář Dominik Furch, jenž se sice ocitl v ohni chomutovských střel, ale především v závěru zářil. Po zápase byl dokonce vyhlášen hvězdou Rebelů.

„Chytal opravdu parádně. Teď budeme mít příjemné starosti, protože máme dva vyrovnané gólmany. Navíc oba mají slušnou formu,“ pochvaloval si Novák.

Jeho tým však utrpěl i ztráty. „Bohužel nehráli Třetina a Borovanský a nedohrál Holec. A nejspíš nebudou k dispozici ani v sobotu proti Jihlavě,“ povzdechl si.

Autor: Jan Hammer