Diváci v Kotlině mohli v první třetině vidět důrazný hokej s velkým nasazením a spoustou osobních soubojů. Jihlava šla do vedení, když po chybě Rebelů vybojoval puk Haluza, který nahrál Ficencovi mezi kruhy a ten nedal Suchanovi žádnou šanci.

Druhá dvacetiminutovka nabídla podobný hokej jako ta první. Znovu se na ledě spíše bojovalo, šancí vidění mnoho nebylo. Ovšem v polovině utkání využil skvělé přihrávky Mareše Haluza a žlutočervení vedli 2:0. Poté se probudili i Rebelové a uzavřeli jihlavské hokejisty v obranném pásmu. Jejich šance však pochytal skvělý Marek Benda, který v jihlavské brance nahradil nemocného Řehoře. Ve 32. minutě však byl i on krátký na dorážku Ondráčka, a do kabin tak odcházeli domácí jenom s jednobrankovým mankem.

Třetí část začala obrovskou minelou Suchana, který za brankou špatně rozehrál puk, a Petr Haluza pohodlně skóroval. Jihlava poté uzavřela střední pásmo a vypadalo to, že si dvoubrankový náskok nenechá vzít. Opak však byl pravdou. Dvě minuty před koncem Rebelové využili přesilovku a poté dostali Duklu pod obrovský tlak. Z toho také padla vyrovnávací branka, když se prosadil Němec.

Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém využil přesilovku muž večera Petr Haluza, který touto brankou zkompletoval hattrick, a Dukla si tak připsala cenný bod navíc.

„Jsme rádi, že jsme tu vyhráli, i když až v prodloužení. Před zápasem, kdyby nám to někdo řekl, tak ten výsledek bereme všemi deseti, ale samozřejmě ztratit vedení 3:1 je škoda,“ řekl po vítězném zápase jihlavský trenér Roman Mejzlík.

S bodem byl spokojený i jeho protějšek Petr Novák. „Vzhledem k průběhu utkání jsme s výsledkem spokojeni. Ještě tři minuty před koncem to vypadalo, že ze zápasu odejdeme bez bodu, ale nakonec se nám podařilo šťastně srovnat na 3:3. O výsledku však dnes rozhodly individuální chyby, kterých jsme bohužel udělali víc,“ uvedl Novák.

Haluza se podepsal pod všechny góly

V sobotním hokejovém derby mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou byl na ledě v dresu Dukly asi nejvíce vidět. Hlavně útočník Petr Haluza byl u všeho podstatného. Nejdříve zařídil vedení jihlavskému týmu 0:2, poté potrestal hrubku gólmana Jaroslav Suchana a zvýšil na 1:3. I když dokázali Rebelové srovnat a dovést utkání do prodloužení. Byl to právě šestadvacetiletý útočník, který trefil vítěznou branku.

„Dneska jsem měl i štěstíčko,“ nechal se slyšet po zápase autor hattricku a jedné asistence. „Při našem třetím gólu udělal brankář Brodu chybu a já puk zavezl už jen do brány. V prodloužení jsem dostal perfektní nahrávku, stačilo to jenom trefit,“ usmíval se Haluza.

Naopak smutným hrdinou derby byl brankář Rebelů Jaroslav Suchan. „Byla to moje chyba. Letěl jsem za vyhozeným pukem do rohu, bekendem jsem to špatně rozehrál a hráč dal gól do prázdné branky,“ popisoval osudový moment Suchan a dodal: „Musím klukům poděkovat, že v závěru ubojovali alespoň ten bod. “

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Dukla Jihlava 3:4p

Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1, 0:1. Branky a nahrávky: 32. Ondráček (Šulc), 58. A. Jelínek (Endál), 59. Voj. Němec (Svoboda) - 14. Ficenc (Haluza, Mareš), 29. Haluza (Mareš), 47. Haluza (Mareš), 62. Haluza (Dobrovolný).