V té době totiž svítil na ukazateli skóre stav 1:3 pro jihlavskou Duklu, navíc třetí trefa jihlavského týmu padla po hrubce brankáře Jaroslava Suchana a při přesilové hře Rebelů!

V sobotu večer vůbec přesilové hry domácím příliš nevycházeli. Vstřelili v nich sice dva góly, ale na druhou stranu v nich dvakrát inkasovali.

Pořádné grády začalo mít derby až v závěru, kdy se domácí nadechli k tlaku a v rozmezí minuty a šestadvaceti vteřin dokázali srovnat na 3:3, čímž dovedli utkání do prodloužení. Tomu však předcházelo hloupé vyloučení brodského útočníka Miroslava Holce, vteřinu po jeho návratu na led vstřelila Dukla vítězný gól a odvezla si do Jihlavy dva body. „V závěru jsme podlehli nervozitě a náboji derby. Zbytečně jsme faulovali. To se pak odrazilo k tomu gólu v prodloužení, kdy Jihlava při návratu hráče na led udeřila,“ prohlásil trenér Rebelů Petr Novák.

Individuální chyby v přesilovkách

Tři minuty před koncem by na domácí vsadil asi jen málokdo, Rebelové však dokázali náskok Jihlavy přece jen smazat. „Bylo to špatné, prohrávali jsme 0:2 a 1:3 po našich individuálních chybách. Naštěstí jsme to v závěru srovnali na 3:3 a získali alespoň bod. Nemůžeme však dostávat góly v naší přesilovce,“ kroutil hlavou po zápase útočník Havlíčkova Brodu Vojtěch Němec.

Rebelové dva góly ze čtyř inkasovali ve své přesilové hře. „Byly to individuální chyby. V rohu jsme na sebe nezařvali, borec pak vyjel, nahrál spoluhráčovi na modrou a ten to trefil. Ten druhý gól v jihlavském oslabení, to každý viděl,“ krčil rameny Němec.

Rebelové přesto dokázali vstát z mrtvých a ještě stačili srovnat na 3:3. Vyrovnávací trefu si připsal právě brodský útočník s číslem 53. „Bylo to šťastné. Zaplať Pán Bůh za něj. Tomáš Svoboda to zatáhl po levém manťáku, já jsem najel zprava. Čekal jsem jen, kdy to nahodí. Střílená přihrávka přišla včas.

Gólman tam udělal chybu, že to nepodržel, odrazilo se to ke mně. Chtěl jsem udělat kličku, ale dostal jsem ránu, spadl jsem a pak jsme to nějak dotlačili do branky,“ popisoval branku na 3:3 Němec.

Už dnes čeká na Rebely poslední zápas základní části v Ústí nad Labem. „Jedeme tam s tím, že bychom chtěli překvapit stejně jako v Chomutově. Je to lídr soutěže, jsou v pohodě, můžeme tam jen překvapit,“ uzavírá brodský forvard.