Společně s dalšími lidmi i letos obdarovali děti z dětských domovů.

Brodští hokejisté tak pod vánočním stromkem splní nejedno dětské přání. „Děláme to každý rok rádi. Je to pro někoho jiného než pro naše nejbližší a hlavně doufáme, že z toho děcka budou mít obrovskou radost,“ usmívá se jeden z vyslanců HC Rebel, obránce Jan Pavlík. „Celkem jsme ze stromku utrhli asi jedenáct přáníček,“ dodává.

Trojice Jan Pavlík, Vojtěch Němec a Kanaďan Chris Smith, vedená koučem Petrem Novákem, všechny dárky předala včera v informačním centru v Havlíčkově Brodě.

A co si děti vlastně přály? „Bylo tam všechno možné. Co si pamatuji, tak si někdo přál kufr nebo různá auta, hodně přání byly kredity do mobilu,“ přibližuje Pavlík.

Kabina A–týmu HC Rebel z toho udělala tradici, letos pomohli Ježíškovi s obdarováním dětí z dětských domovů už potřetí. „Vždycky to organizuje trenér. Někoho určí, kdo přáníčka vyzvedne. Poté si v kabině rozdělíme, kdo co koupí,“ říká obránce brodského prvoligového celku.

Balení jednotlivých dárků byla podle útočníka Vojtěcha Němce týmová práce. „Balili jsme to v kabině všichni společně,“ prozradil.

Při práci s nůžkami nebo nožem se může přihodit ledacos. „Nikdo se nezranil. Nebo aspoň o tom nevím,“ směje se. Obránce prvoligových Rebelů by si ze stromečku také něco vybral pro sebe.

„Když jsem však byl malý, tak se dávaly trošku jiné dárky. Kredit do mobilu jsem si přát ani nemohl, protože jsem telefon neměl,“ pátrá v paměti Pavlík.
Také on už vyhlíží vánoční svátky. „Na Vánoce se těším, jako se těší asi každý. Bude to pohodové, člověk si odpočine. Stráví hodně času s rodinou a uvidíme se s dalšími blízkými, které jsem dlouho neviděl,“ uzavírá obránce týmu z Kotliny.