Hned po svém nástupu předvedl několik výborných zákroků. Jenže Rebelové zaspali úvod druhé části, ve které během necelých pěti minut třikrát inkasovali, a bylo po nadějích. Hradec Králové si nakonec z Kotliny odvezl výhru 5:2.

„Určitě rozhodl začátek druhé třetiny, kdy jsme dostali tři rychlé góly. To určilo ráz zbytku utkání,“ uvědomoval si po zápase strážce brodské svatyně Dominik Furch. „Zbytek zápasu jsme odehráli slušně a byli jsme Hradci vyrovnaným soupeřem,“ dodal.

Mladý gólman se nakonec postavil do brodské branky už ve 12. minutě, kdy si Suchan řekl o vystřídání. „Byl jsem připravený, na každý zápas se rozcvičuji tak, že tam můžu klidně jít,“ prozradil Furch.

„Jarda mi to přijel říct už dřív, než jsem tam šel. Říkal, že to ještě zkusí, ale že při zásazích cítí bolest. Dostal jsem tak ještě chvíli na protáhnutí,“ přiblížil výměnu brodských brankářů mladší z dvojice.

Co bylo vlastně důvodem výměny? „Jarda si natáhl přitahovač,“ upřesnil Furch.

Soustředí se hlavně na výkony v Brodě

Rebelové v zápase s Hradcem Králové nakonec doplatili na nekoncentrovanost při nástupu do druhé třetiny. „Na některé góly jsme jim nahráli sami. Udělali jsme chyby, ze kterých to vyústilo,“ krčí rameny Furch.

Už dnes čeká na prvoligové hokejisty Havlíčkova Brodu další zápas, jedou na led ambiciózního Chomutova. „Asi tam můžeme opravdu jenom překvapit. Dvakrát se nám to podařilo, tak pevně věřím, že se to povede i napotřetí,“ předesílá brodský brankář.

Furch původně začínal v pražské Slavii na pozici jedničky. Před Vánoci ho však trenér Růžička poslal do Havlíčkova Brodu. „Letošní sezonu už o návratu příliš nepřemýšlím. Šance tam ale určitě pořád je. Nyní se ale soustředím hlavně na Brod, což je pro mě nyní prioritní,“ uzavřel devatenáctiletý strážce svatyně Rebelů.