Rebelové jedou na jihočeský led do Tábora s jednoznačným cílem, udržet náskok před pronásledovateli. Jedním z nich jsou právě táborští kohouti. Ti nyní v prvoligové tabulce ztrácejí na tým z Kotliny čtyři body. „Jedeme do Tábora s tím, že nechceme, aby se na nás soupeř v tabulce dotáhl. Jeden nebo dva body by byly dobré, tři by byly super,“ hlásí trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák.

Jeho svěřenci však v posledních třech duelech odešli ze zápasu poraženi, připsali si jen jediný bod proti Šumperku. Táboru se naopak v poslední době daří. „Mají dobrou sérii, jsou vždy nebezpeční. V minulých dvou zápasech nám dali všechny branky v přesilovkách, proto si na to musíme dát pozor,“ má jasno Novák.

Právě přesilové hry by měly být alfou omegou bodového zisku brodského týmu. „Musíme hrát ukázněně, nenechat se vylučovat, protože Tábor má zkušené hráče, kteří dokáží fauly trestat,“ upozorňuje brodský šéf střídačky. „Musíme se také více zaměřit na obranu, v posledních zápasech hodně inkasujeme,“ dodává.

V posledních dvou zápasech se v dresu Rebelů představilo hned několik hráčů brodské juniorky. „Jelikož se někteří kluci vrátí ze Slavie, neměli by už dostat tolik šancí. Ale záleží to i na dalších okolnostech, zraněních a podobně,“ tvrdí Novák.

Jihlava by ráda přerušila třízápasovou šňůru bez bodu. Mohlo by se zdát, že k tomu má ideální příležitost. Zajíždí totiž na led předposledního Šumperka. Ovšem na ten se jí letos vůbec nedaří. Oba dva zápasy s ním prohrála. „I tak bychom rádi bodovali. V poslední době nám chyběla herní pohoda,“ uznal jednatel klubu Bedřich Ščerban a dodal: „Srážejí nás individuální chyby, které ovšem nejde předvídat.“

Prvoligové menu:
36. kolo, středa v 17.30: Chomutov – Olomouc, TŘEBÍČ - Havířov, Znojmo – Beroun, 18.00: Hradec Králové – Ústí n. L., Vrchlabí – Benátky n. J., Kadaň – Chrudim, Tábor – HAVLÍČKŮV BROD, Šumperk – JIHLAVA.