Světelští skláři nenechali všechny body v Hlinsku a přepustili vedoucí místo v tabulce chrudimské rezervě, neúspěšná byla i Chotěboř, která neuspěla na stadioně v Litomyšli.

HLINSKO – SVĚTLÁ 6:3

Sklářům opět chyběli klíčoví hráči Žák, Krajíček, O. Včela a Beránek. V sestavě tak zůstali pouze tři klasičtí obránci, a tak na tomto místě musel zaskakovat Špatenka. Domácí využili hned první přesilovku a ujali se vedení 1:0, potom Neuwirth netrefil prázdnou branku a Světlá nevyužila ani krátkou početní převahu pět proti třem. Skláři si vytvořili tlak, který vyústil ve vyrovnání. V závěru třetiny dostal Dolínský trest do konce zápasu a Hlinsko v přesilovce šlo znovu do vedení - 2:1.

Ve druhé části se hosté nepoučili a stále faulovali. V polovině třetiny opět při početní převaze domácí zvýšili na 3:1, Světlá však tentokrát stačila kontrovat dokonce při vlastním oslabení, snížil P. Včela na 3:2. Skláře to nakoplo, začali soupeře přehrávat, P. Včela nastřelil ale jen tyč.
V posledním dějství se domácí dostali do dvoubrankového trháku 4:2. Osm minut před koncem zaznamenal Špatenka kontaktní gól na 4:3. Již v 58:11 nasadili hosté k power play, kterou zahráli špatně a domácí střelou do prázdné světelské svatyně zvýšili na 5:3, což ještě devatenáct sekund před závěrečnou sirénou pojistili na konečných 6:3.

„Hráli jsme sice v oslabené sestavě, ale hlavní příčinou byla nedisciplinovanost našich hráčů, kteří osmnáctkrát zahřívali trestnou lavici a dva hráči dostali za nesportovní chování trest do konce utkání. Pro P. Včelu to byl již druhý trest tohoto druhu a nemůže v sobotu proti Chocni nastoupit,“ postěžoval si vedoucí světelského mužstva Karel Heřmánek.

Branky: Lukáč 2, Ptáček, Šuvera, Tulis, Šulc – Bradáč, P. Včela, Štros. Rozhodčí: Čáka. Vyloučení: 9:18, Dolínský, P. Včela (Světlá) 5 minut a do konce utkání. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 120. Třetiny: 2:1, 1:1, 3:1. Světlá: Linhart – Bradáč, Špatenka, Kůrka, Heřmánek – P. Včela, Ruml, Štros – Neuwirth, Dolínský, Šudoma – Křišťan, Doležal.

LITOMYŠL – CHOTĚBOŘ 3:1

Domácí šli již v 6. minutě do vedení a až do konce třetiny byli lepším týmem. Chotěboř se do gólových příležitostí nedostávala.

V prostřední části se hra vyrovnala, hned v úvodu však D. Kubát odmítl gólovku. Od poloviny střetnutí nasazoval chotěbořský trenér jenom dvě útočné formace, a to Škarýd, Milfait, Pokorný a D. Kubát, M. Kubát, Nermuť. Herně to pomohlo, zkušený Pokorný dvakrát poslal do šance mladíka Milfaita, tomu se však nedařilo v zakončení.

V poslední třetině až v 54. minutě se podařilo Škrýdovi srovnat na 1:1, ale devadesát sekund před koncem se radovali domácí po gólu na 2:1. Závěrečnou hru bez brankáře hosté nezvládli a do prázdné branky inkasovali na 3:1.

„Bojovnost klukům nechyběla, selhali však střelecky, s jedním gólem se vyhrávat nedá. Nutno ovšem poznamenat, že ve druhé třetině nás podržel gólman Trtík,“ pochválil nejlepšího hráče zápasu chotěbořský kouč Vladimír Halamka.

Branky: Fikejz 2, Horák – Škarýd. Rozhodčí: Prchal. Vyloučení: 4:4, navíc Venc (Chotěboř) 10 minut. Bez využití. Diváci: 360. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:1. Chotěboř: Trtík – Čermák, Halamka, Venc, Krpálek, Odvářka – Pokorný, D. Kubát, Slavík – Škarýd, Milfajt, Dolejš – Nermuť, M. Kubát, Hladík.

Ostatní výsledky: Chrudim B – Moravská Třebová 5:4, Choceň – Skuteč 9:0.

V dalším utkání hraje Světlá již v sobotu od 17 hodin s Chocní na humpoleckém stadioně, Chotěboř se v neděli představí na ledě vedoucí Chrudimi B.

Alois Svoboda