Chotěboř vyhořela v koncovce, z ledu lídra si odvezla šestigólový výprask

Světlá nad Sázavou, Chotěboř – Světlá minulé kolo přepustila vedoucí příčku v hokejové krajské lize Pardubického kraje rezervě Chrudimi a ani po 21. kole se na výsluní soutěže nevrátila.

12.1.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

V domácím azylu v Humpolci sice dokázala porazit Choceň 3:2, ale Chrudim B si doma bez problémů poradila s druhým zástupcem Havlíčkobrodska v soutěži, s Chotěboří 6:0 a nedala sklářům šanci je na první příčce vystřídat. Chotěbořští hokejisté v Chrudimi opět doplatili na špatnou koncovku, protože soupeře sice přestříleli, ale nevstřelili ani jednu branku.

SVĚTLÁ – CHOCEŇ 3:2

Domácí nastoupili sice bez potrestaného P. Včely, Dolínského a Krajíčka, ale již se Žákem v sestavě. S houževnatým soupeřem svedli tuhý boj. První šance patřily Žákovi a Bradáčovi, oba ale při svých střeleckých pokusech nebyli úspěšní. Na druhé straně vychytal tutovku také světelský Koubský, krátce poté po skrumáži před brankou však kapituloval - 0:1. O chvíli později minul Šudoma odkrytou branku, skláři se však v samém závěru třetiny přece jenom dočkali. Po přihrávce od Štrose objel Žák branku a zasunul pod gólmanem na 1:1.

Prvních deset minut druhé třetiny se hrál oboustranně rychlý a kvalitní hokej, o osudu střetnutí se rozhodlo přesně v polovině zápasu, kdy Světlá v rozmezí dvou minut zásluhou Žáka a Bradáče utekla až na 3:1. Skláři potom nevyužili přesilovku pět proti čtyřem a v jejím závěru krátce i pět proti třem.

V poslední části hry hosté ožili, dvakrát byly záchranou pro domácí skláře skvělé zásahy Koubského. Deset minut před koncem z nepřehledné situace hosté vytěžili branku, kterou snížili na 3:2. Hostující celek zlobil až do konce zápasu, Světlá však tři body uhájila až do konce.
„Hosté překvapili výborným výkonem, byl to opravdu pořádný boj. Naši kluci si výhru za bojovný výkon zasloužili,“ je přesvědčen vedoucí světelského mužstva Karel Heřmánek.

Branky: Žák 2, Bradáč – Král, Vích. Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 120. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:1. Světlá nad Sázavou: Koubský – O. Včela, Beránek, Kůrka, Bradáč – Špatenka, Žák, Štros – Neuwirth, Ruml, Šudoma - Vomela, Doležal, Křišťan.

CHRUDIM B – CHOTĚBOŘ 6:0

Utkání bylo vyrovnané, nakonec rozhodla lepší produktivita domácího celku v koncovce. Chrudimští hokejisté šli do vedení v 8. minutě, kdy se prosadil R. Formánek. Chotěboř si poté vypracovala několik šancí, ale k vyrovnání to nevedlo.

Druhou branku přidali domácí hráči ve 32. minutě, na 2:0 zvýšil Z. Formánek. Chotěboř byla i nadále ve střelbě aktivnější, ale na strážce domácí svatyně nevyzrála.

O osudu utkání rozhodlo nakonec třetí dějství, kdy Chrudim vstřelila čtyři branky, čímž odskočila až na konečných 6:0. „Rozhodla opět produktivita v útoku, soupeře jsme sice přestříleli, ale nevstřelili jsme ani gól. V závěru utkání jsme pak museli dohrávat jen na čtyři obránce,“ ohlédl se za zápasem trenér chotěbořských hokejistů Vladimír Halamka.

Branky: R. Formánek, Z. Formánek, Dvořák, Fousek, Turčani, Langr. Rozhodčí: Rulíček. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Třetiny: 1:0, 1:0, 4:0. Chotěboř: Trtík (56. Ficbauer) – Čermák, Hurda, Odvářka, Krpálek, Venc - Hospodka, D. Kubát, Pokorný – Nermuť, Hladík, Tichý – Dolejš, Škarýd.

Ve středu má krajská hokejová liga Pardubického kraje volno, další kolo soutěže pokračuje v neděli, Světlá hraje utkání již od 16.30 hodin na humpoleckém zimním stadioně, kde přivítá Litomyšl. Chotěboř zajíždí na led do Skutče.

12.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Studentské volby. Ilustrační foto.

Středoškoláci řeknou, koho chtějí na Hradě oni

Z Vídně až na Vysočinu.

Betlémské světlo dorazí i na Havlíčkobrodsko

Luboš Pospíšil zahrál v Chotěboři

Chotěboř - Luboš Pospíšil a zcela obnovená sestava jeho kapely 5P se představila v Tančírně Panského domu v Chotěboři.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Děti z dětského domova se pustily do výroby adventního zboží

Nová Ves u Chotěboře - Děti z Dětského domova a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc v Nové Vsi u Chotěboře se v průběhu podzimu věnovaly výrobě adventního zboží.

Skvělý Brož vychytal brodské Bruslaře

Vysočina – Druhá liga skupina střed přinesla v rámci svého 20. kola krajské derby. Havlíčkobrodští Bruslaři přivítali hokejisty z Moravských Budějovic, kteří vyloupili Kotlinu. Brod se tak musel poroučet na druhé místo. Na čele ho vystřídal Tábor.