Starší dorostenci sice uhráli dva body za výhru v prodloužení proti Liberci. Jenže ve druhém utkání proti Hradci Králové dokonce sahali po třech bodech, ovšem pak přišla zbytečná vyloučení mladých Rebelů, což soupeře nakoplo k obratu. Podobně se vyvíjelo utkání brodských mladších dorostenců proti brněnské Kometě, Rebelové vedli už 4:2, ale znovu vlastní nedisciplinovaností dostali hosty do hry a nakonec ze zápasu nemají po porážce 4:5 ani bod. Junioři vyválčili na ledě Přerova bod za remízu 2:2.

Liga juniorů
H. BROD – FR.-MÍSTEK odloženo
PŘEROV – H. BROD 2:2

Domácí na mladé Rebely v úvodu zápasu pořádně vlétli, vykoledovali si několik přesilových her. Ty však ke gólu nevedly. První trefu si domácí schovali na 7. minutu, kdy se prosadil Jakub Ferenc. Už za 38 vteřin vedli domácí po Holíkově gólu 2:0. Poté se začali osmělovat i hosté, ale žádná šance ke snížení nevedla.
Snížení se Rebelové dočkali ve 29. minutě, Szilva střelou z mezikruží využil přesilovou hru – 2:1. O vyrovnání se ve třetí části znovu postaral Szilva, poté co ujel s J. Milfaitem ve dvou proti jednomu, jeho parťák mu naservíroval puk a Szilva srovnal na konečných 2:2.
Branky a nahrávky: 7. J. Ferenc (Prášek), 8. Holík (Dočkal, Nedbal) - 29. Szilva (Musil, Novotný), 45. Szilva (Milfait J., Novák). Rozhodčí: Klimecký - Dučák, Kratochvíl. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1. Havlíčkův Brod: Pešek - Varga, Hájek, Novotný, Musil, Šplíchal, Ambrož, J. Milfait, M. Milfait, Blažek, Doležal, Szilva, Ondráček, Bancíř, Brabec, Novák.

Extraliga staršího dorostu
H. BROD – LIBEREC 3:2 p

V utkání proti Liberci šli jako první do vedení domácí hráči, E. Novák otevřel skóre na 1:0. Mladí Bílí tygři však dokázali ještě do přestávky vyrovnat a v průběhu druhé části dokonce vývoj skóre otočit. Ve třetí třetině měli jasnou převahu brodští hokejisté, to nakonec vedlo k vyrovnání na 2:2 a následnému prodloužení.
V nastavení nabídli hosté Rebelům přesilovou hru, tu sice nevyužili. Ale dva body přece jen putovaly na stranu domácích, když utkání rozhodl Zdražil.
„Z naší strany to byl dobrý výkon, zasloužené dva body. Měli jsme navrch, vypracovali jsme si i spoustu šancí, bohužel jsme většinou ztroskotali na výborném libereckém gólmanovi,“ zhodnotil utkání trenér brodského celku Richard Cachnín.
Branky: E. Novák, Račanský, Zdražil – Schutz, Beníšek. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 – 1:0. Havlíčkův Brod: Dolejš (Krajcigr) - Kulhánek, Pavlíček, Šulák, Dvořák, Plutnar, Pecen, Richter - E. Novák, Chlubna, Burda, Havel, Zdražil, Žemlička, Račanský, J. Doležal, Kozlík, Ondráček.

H. BROD – HR. KRÁLOVÉ 1:2
Utkání bylo celý zápas velmi vyrovnané, oba týmy až do třetí části marně hledaly recept na oba gólmany. První branka padla teprve ve 47. minutě, když se prosadil domácí Havel. „Po vedoucí brance jsme chtěli hrát hodně od obrany, hráli jsme dobře. Jenže pak přišly nesmyslné fauly, což Hradec nakoplo. Ten nám pak dal dva góly během šestnácti vteřin,“ kroutil hlavou Cachnín.
Domácí se po hodně studené spršce už nedokázali prosadit. „Utkání jednoznačně rozhodla naše nedisciplinovanost. Udělali jsme hloupý faul za stavu 1:0,“ supěl po zápase brodský trenér. „První třetinu nás Hradec k ničemu nepustil, ve druhé části jsme měli dvě dobré šance. A třetí třetina? Vedli jsme 1:0, ale kvůli naší nedisciplinovanosti jsme nakopli Hradec,“ dodal.
Branky a nahrávky: 47. Havel (E. Novák) – 53. Světlík (Čáp), 54. Valášek (Filip). Vyloučení: 6:7, navíc Havel (H. Brod) 10 minut. Bez využití. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:2. Havlíčkův Brod: Dolejš (Krajcigr) - Kulhánek, Pavlíček, Šulák, Dvořák, Plutnar, Pecen, Richter - E. Novák, Chlubna, Burda, Havel, Zdražil, Žemlička, Račanský, J. Doležal, Kozlík.

Extraliga mladšího dorostu
H. BROD – KOMETA BRNO 4:5

Zápas mladšího dorostu Havlíčkova Brodu proti brněnské Kometě opět nabídlo vyrovnané střetnutí. Po první třetině šli do kabin s vedením 1:2 hráči Brna.
Úvod druhého dějství však vyšel mladým Rebelům parádně, během šesti minut dokázali výsledek otočit a utéct Kometě až na 4:2. „Potom jsme utkání měli v rukou, hráli jsme dobře, dobře jsme bruslili. Opět nás však potopila nedisciplinovanost. Šulák dostal trest pět minut a do konce. Dokázali jsme se čtyři a půl minuty ubránit. Jenže pak přišel další zbytečný faul a šli jsme do tří. Inkasovali jsme na 4:3. Ve třetí třetině opět po našem vyloučení Kometa vyrovnala. Definitivně nás potopila individuální chyba pět minut před koncem, po níž jsme prohrávali 4:5. V závěru už jsme nebyli schopní vyrovnat,“ popsal zápas s Kometou trenér brodských mladších dorostenců Richard Cachnín.
„V tomto utkání jsme ztratili všechny tři body. Vše ale pramenilo z nedisciplinovanosti některých hráčů. Po zbytečných útočných faulech, které nic neřešily, jsme soupeře dostali do hry. Neodehráli jsme špatný zápas, ale potopila nás nedisciplinovanost,“ glosoval Cachnín.
Branky a nahrávky: 4. Brebera, 22. Beránek, 26. Šulák (Ludvík), 27. Němec (Žuček) – 2. Beneš, 14. Klíma (Kousalík), 32. Zbořil (Kousalík), 46. Chudý (Lamač, Kupčík), 55. Řerucha (Kousalík). Vyloučení: 6:9, navíc Šulák (H. Brod) 5 a do konce utkání. Využití: 1:2. Třetiny: 1:2, 3:1, 0:2. Havlíčkův Brod: Bürger (21. Krásný) – Novotný, Šulák, Žuček, Meloun, J. Krajcigr, Vala – Osmík, Vosyka, Beránek, Dundáček, Ludvík, Brebera, Hlídek, Turek, Němec.

Další extraligové kolo čeká na mladší dorostence už ve čtvrtek, kdy na domácím ledě hostí od 16 hodin Pardubice. Junioři pak v pátek hostí od 18 hodin Hodonín a v neděli jedou k zápasu do Třebíče. Starší dorostenci v dalších extraligových kolech jedou na led soupeřů, v pátek se představí v Plzni, v sobotu v Chomutově.