Světlá ve šlágru proti Chrudimi neuspěla

Světlá n. Sáz./Chotěboř – Světelským ani chotěbořským hokejistům poslední zápasy nevyšly. Měli sice výhodu domácího prostředí, body si však odvezli hosté.

29.1.2010

Domácí skláři (vlevo) byli v duelu s druhou chrudimí dlouho na koni, ovšem hostům se podařilo zápas otočit. Světlá jim tak přepustila první místo v tabulce. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Skláři tak pustili svého největšího rivala opět na první příčku tabulky, v derby střetnutí v Chotěboři rozhodl již závěr úvodní třetiny.

SVĚTLÁ – CHRUDIM B 4:6
Hned v úvodu střetnutí zamkla Světlá soupeře v jeho obranné třetině a již ve 4. minutě Včela překvapil chrudimského brankáře. O dvě minuty později opět Petr Včela jásal podruhé a v chrudimské brance se střídali brankáři. Bohrovnost sklářů však potrestal hned v sedmé minutě po chybě za brankou Formánek a snížil na 2:1. V závěru třetiny měli gólové příležitosti ještě Nermuť, Žák a P. Včela, skóre se však již nezměnilo.

Prostřední část začali skláři náporem, ve 24. minutě v početní převaze Žák zpoza branky našel najíždějícího Ondřeje Včelu a bylo to 3:1. Domácí byli stále v tlaku, chrudimský gólman však prokazoval čaroval, navíc v polovině střetnutí dali hosté při vlastním oslabení kontaktní gól na 3:2 a posléze se jim podařilo srovnat.

V poslední části hned v úvodní minutě Špatenka v jasné tutovce přestřelil a ani další šance brankou neskončily. Deset minut před konce při nájezdu dva na jednoho dostal kanonýr Formánek hosty prvně do vedení 3:4. Když o minutu později při přesilovce pět na tři se radoval znovu po páté brance Formánek, klesly akcie sklářů na nulu. Plamínek naděje sice v 52. minutě ještě zažehl Žák kontaktním gólem, další chyba v rozehrávce, kterou hosté potrestali na 4:6, znamenala již konec všech nadějí. „Mohli jsme rozhodnout za stavu 3:1, gólovky Neuwirtha, Špatenky i Rumla však vyšuměly do ztracena. Pokud první pětka nedá gól, ostatní formace se nepřipojí, to je u nás kámen úrazu. Utkání jsme prohráli vlastními chybami a nedisciplinovaností“, zlobil se šéf světelské lavičky Milan Schlaichert.

Branky: P. Včela 2, O. Včela, Žák – Formánek 3, Turčani, Kišš, Novák. Rozhodčí: Kukeně. Vyloučení: 10:11. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 150. Třetiny: 2:1, 1:2, 1:3. Světlá: Koubský (37. Novák) – O. Včela, Beránek, Kůrka, Bradáč, Heřmánek – P. Včela, Žák, Ruml – Špatenka, Dolínský, Štros – Neuwirt, Doležal, Lobo – Šudoma.

CHOTĚBOR – HLINSKO 2:6
První polovinu úvodní třetiny byli domácí častěji na puku, na vedoucí hlinecký gól dokázal ještě odpovědět M.Kubát na 1:1.

Potom však došlo ke kolapsu chotěbořského kolektivu, který v rozmezí čtyř minut třikrát inkasoval. Nadějě svitla v polo vině střetnutí, kdy obránce Fibikar snížil na 2:4, dvě gólové tutovky zazdil Nermuť, žel potom hlinecký Jilemnický po vyhraném bully dal na 2:5 a bylo rozhodnuto. Přišel sice ještě nápor na začátku poslední třetiny, postupně Tichý, M. Kubát ani Fink slibné příležitosti nedokázali zakončit.

Šťastnější byli hosté, kteří v samém závěru výhru ještě pojistili. „Zápas jsme ztratili propadákem v závěru úvodní třetiny. V poli nehrajeme špatně, s vyloženě špatnou koncovkou se však trápíme od zahájení sezony. Nepomohlo ani přeskupování útočných formací“, postěžoval si chotěbořský kouč Vladimír Halamka.

Branky: M. Kubát, Fibikar – Jilemnický 2, Lukáč, Sláma, Hron, Slavík. Rozhodčí: Rulíček. Vyloučení: 11:6, Fibikar 5+OK, Využití: 1:1. Diváci: 200. Třetiny: 1:4, 1:1, 0:1. Chotěboř: Ficbauer –Hurda, Venc, Halamka, Fibikar, Čermák, Řehoř – Pokorný, D.Kubát, Kočan – Fink, Kaut, Hospodka – Tichý, M. Kubát, Slavík (20. Nermuť).