Starší dorostenci HC Rebel zažili žně

Havlíčkův Brod – Doslova bodovou žeň mají za sebou mládežnické hokejové celky HC Rebel Havlíčkův Brod.

3.2.2010

Starší dorostenci HC Rebel Havlíčkův Brod (ve světlém) udělali dvěma tříbodovými vítězstvími hodně rázný krok k definitivní záchraně v nejvyšší soutěži. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Tři vítězství ve třech zápasech je vizitka brodských hokejových juniorů a starších dorostenců. Junioři si na domácím ledě v Kotlině poradili s Kometou Úvoz, i když výsledek otáčeli až v posledním dějství. Starší dorostenci HC Rebel pak získali plný bodový zisk na ledě soupeřů, v Liberci zvítězili 3:2, v Hradci Králové dokonce 3:1.

Starší dorostenci pak vydatně směřují k definitivní záchraně v nejvyšší soutěži. „O víkendu se nám opravdu zadařilo. Chtěli jsme pro klid něco uhrát, šesti body jsme nejspíše získali jistotu záchrany,“ usmíval se trenér starších dorostenců Havlíčkova Brodu Tomáš Mariška.

Liga juniorů
H. BROD – KOMETA ÚVOZ 4:1

V úvodní dvacetiminutovce žádná branka nepadla, i když domácí Rebelové měli o něco více ze hry. Na první trefu museli diváci čekat až do druhé poloviny druhého dějství. Domácí obránci dali ve 37. minutě před brankou příliš prostoru Štěpánkovi, který až na několikátý pokus dopravil puk do branky.

Do třetí třetiny vstupovali mladí Rebelové s jednogólovým mankem, jenže předvedli dokonalý obrat. Nejdříve ve 45. minutě srovnal Novotný. Poté v rozmezí tří minut se dostali brodští junioři do dvoubrankového trháku, Škarýd zvýšil na 3:1 a Jan Milfait už na 3:1. Definitivní tečku za utkáním udělal Varga – 4:1.

Branky a nahrávky: 45. Novotný (M. Milfait), 52. Škarýd (M. Milfait), 54. J. Milfait (Novotný), 58. Varga (J. Milfait) – 37. Štěpánek (Bednář). Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Třetiny: 0:0, 0:1, 4:0. Havlíčkův Brod: Zvolánek – Musil, Hájek, Bancíř, Novotný, Šplíchal, Varga, M. Milfait, O. Doležal, Blažek, J. Doležal, P. Dolejš, Havel, J. Milfait, Brabec, Bělohlávek, Škarýd.

Extraliga staršího dorostu
LIBEREC – H. BROD 2:3

Mladým Rebelům se proti Liberci dlouhodobě nedaří a ani v tomto duelu nezačali ideálně. „Sice jsme byli asi herně o něco lepší, ale nedařilo se nám v koncovce. Naopak domácí z nenápadné akce otevřeli skóre,“ popisuje trenér brodských starších dorostenců Tomáš Mariška.
Nicméně brodským hráčům se podařil ve druhé části obrat, ve 40. minutě Ondráček otočil na 1:2. „Už to vypadalo, že utkání v pohodě dohrajeme, ale Liberec využil přesilovku a bylo to 2:2,“ říká Mariška.

V 55. minutě však přišla hvězdná chvíle Račanského. „Vzal vše na sebe, prošel přes čtyři hráče a v pádu vstřelil gól. Byla to parádní individuální akce,“ pochvaloval si kouč brodských starších dorostenců. Račanského trefa znamenala tříbodový zisk pro Rebely. „Bylo to vydřené, ale cenné vítězství,“ uzavírá Mariška.

Branky a nahrávky: 16. Hloušek (Langhammer), 51. Mikyska (Psota) - 34. Novák E. (Račanský), 40. Ondráček (E. Novák), 55. Račanský (Kubát, E. Novák). Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:0, 0:2, 1:1. Havlíčkův Brod: Dolejš – Plutnar, Kulhánek, Richter, L. Dvořák, Pavlíček, Ambrož, Šulák – E. Novák, Račanský, Kubát – Szilva, Ondráček, M. Novák – Křesťan, Žemlička, Honza – Kozlík, Chlubna, Burda.

HR. KRÁLOVÉ – H. BROD 1:3
Domácí hokejisté stále bojují o play off, proto zápas nabídl neúprosnou bitvu o každý centimetr ledu. „Bylo to velice bojovné utkání, rozhodčí to navíc trochu pustil, proto bylo k vidění několik tvrdých zákroků,“ připustil Mariška.

„Hráli jsme hodně v oslabení, naštěstí jsme ale dali nějaké góly. Hradec sice snížil na 1:2, ale my jsme vítězství pojistili gólem do prázdné branky,“ popisuje šéf brodské střídačky.

Starší dorostenci udělali šestibodovým ziskem výrazný krok k záchraně v nejvyšší soutěži. „Dojde k posunům hráčů směrem nahoru. Pomalu začneme formovat kádr pro příští sezonu,“ předesílá Mariška.

Branky a nahrávky: 47. Poláček (Půlpán) – 28. Szilva (Ondráček), 43. Havel (Honza, Žemlička), 59. Ondráček (Szilva, Kubát). Vyloučení: 12:9, navíc Doležal (H. Brod) 10 minut. Využití: 0:1. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:2. Havlíčkův Brod: Dolejš – Plutnar, Kulhánek, Richter, L. Dvořák, Pavlíček, Ambrož, Bancíř – E. Novák, Račanský, Kubát – Szilva, Ondráček, M. Novák – Křesťan, Žemlička, Honza – Havel, J. Doležal.

Autor: Jan Hammer

3.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů