„Kvůli divákům to ale zbytečně prodlužovat nebudeme. Mohl bych dostat z toho taky infarkt,“ usmál se havlíčkobrodský kouč Petr Novák, který se „bojí“ o své zdraví.

Nervy to ovšem nebudou jen pro samotné aktéry, ale i pro fanoušky obou táborů. Od těch se čeká, že na stadion přijdou v hojném počtu. „Myslím si, že ta atmosféra bude perfektní,“ těší se na zápasy jihlavský brankář Milan Řehoř.

Oba týmy se velice dobře znají a rozhodně je nic nepřekvapí. „Je tam spousta mladých kluků. Velice dobře bruslící mužstvo. Jsou živí, agresivní v napadání. Mají kvalitní gólmany,“ potvrdil asistent Dukly Patrik Augusta.

O svém sokovi má dostatek informací i jeho kolega na lavičce Brodu. „Mají dobré přesilovky i výborné gólmany,“ uznal Novák, podle kterého bude rozhodovat momentální forma a snad i štěstí.

Hokejisté obou celků by rádi postoupili do další fáze play off. Neradi by totiž odcházeli na dovolenou už v polovině února. „Je to nejdůležitější část sezony. Play off je o bytí a nebytí. Podle toho se na to připravujeme a musíme vyhrát,“ řekl Řehoř, že odhodlání je obrovské. Pětadvacetiletý gólman si vůbec nepřipouští, že by mu v pondělí už mohla skončit sezona.

„Na to se nemyslí, teď se jde zápas od zápasu. A až bude konec, tak bude konec.“

Stejně to cítí i jeden z gólmanů Rebelů a bývalý strážce svatyně červenožlutých Jaroslav Suchan. „Pro nás je důležité, že jsme se do vyřazovací části dostali. Každopádně ale chceme uspět i teď.“

Jihlavák Suchan: Je to pro mě o něco víc specifičtější zápas

První kolo play off startuje už dnes. Vývoj sezony přivál pro předkolo atraktivní souboj, ve kterém poměří síly dva krajští rivalové – jihlavská Dukla a havlíčkobrodští Rebelové.

Pro fanoušky, ale i samotné hráče je zápas atraktivní a hodně prestižní. Jedním z hráčů, pro které to bude hodně pikantní, je jihlavský rodák ve službách Rebelů, brankář Jaroslav Suchan.

„Jelikož jsem z Jihlavy, bude to pro mě trochu jiné než normální zápas play off. Nebudu to však příliš prožívat, důležitý bude, jak si povedeme jako tým. Určitě to ale bude o něco víc specifičtější,“ tvrdí muž s maskou hájící brodskou branku.

Ten na začátku roku laboroval se zraněným přitahovačem. „Už jsem stoprocentně v pořádku. Vlastně už poslední dvě kola základní části jsem byl připraven, v Kadani jsem dokonce polovinu zápasu odchytal,“ hlásí Suchan.

Právě gólmani zápasy play off rozhodují, Rebelové jich mohou mít k dispozici až pět. Kromě Suchana ještě Furcha, Linharta a mohou využít i služeb brankářů z partnerské Slavie Nerudy se Slipčenkem.

„Máme mezi sebou super vztahy. Funguje to podobně celou sezonu, nevidím v tom žádný problém. Záleží na trenérech, koho postaví,“ říká devětadvacetiletý brankář Rebelů.

Jihlava jde přesto do série jako papírový favorit. „Důležité je, abychom co nejvíce hráli pět proti pěti. Jihlava je silná v přesilových hrách, proto musíme hrát disciplinovaně,“ má jasno Suchan.

„Pro nás je důležité, že jsme se do vyřazovací fáze dostali. Každopádně ale chceme uspět i teď. Myslím, že jsme se na Duklu dobře připravili,“ dodává.
Hráči z obou týmů se mezi sebou znají velice dobře, proběhlo už nějaké vzájemné popichování? „Nevím, jak ostatní. Já jsem v kontaktu s nikým nebyl. Soustředím se sám na sebe a na výkon týmu,“ uzavírá brodský brankář.

Edita Palkovičová a reportéři Deníku