Světelští skláři se vypořádali s absencí dvou klíčových hráčů

Světlá nad Sázavou – První finálové střetnutí krajské hokejové ligy Pardubického kraje je za námi. Světelští skláři dokázali vyhrát na horkém ledě v Chrudimi, kde se utkali s tamním béčkem.

2.3.2010

Hokejisté Světlé nad Sázavou dokázali v prvním finálovém zápase vyhrát na horkém ledě v Chrudimi, domácí béčko porazili 5:2 a v sérii hrané na dva vítězné zápasy vedou 1:0. Už dnes je na programu druhé finále, které se bude hrát v Humpolci. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Skláři se ujali vedení v sérii 1:0, přestože se museli obejít bez dvou klíčových hráčů – Jaroslava Žáka a Ondřeje Včely.

Finále
CHRUDIM B – SVĚTLÁ 2:5

První šanci si sice vytvořila druhá světelská formace, ale od 4. minuty se domácí dostávali do tlaku, který vyvrcholil v 7. minutě. To Chrudim rozebrala obranu sklářů a Bartončík zařídil vedení 1:0. Od poloviny třetiny se hra vyrovnala, v 16. minutě třikrát pálil Špatenka, chrudimský gólman Dundáček byl vždy na správném místě. O půl minuty později však po příhře Krajíčka pohotově Blažek uklidil kotouč do chrudimské klece a srovnal na 1:1. Ještě v téže minutě se prosadil důrazný Dolínský a zařídil pro skláře vedení 1:2. Potom však chrudimská rezerva potrestala okénko ve světelské obraně gólem na 2:2.

Ve 22. minutě po příhře Kůrky netrefil Štros zcela odkrytou svatyni domácích. O chvíli později byl ve vyložené pozici diskutabilně atakován Ruml, rozhodčí však trestné střílení nenařídil. Skláři získávali mírnou převahu, jejich střelci však měli vychýlenou mušku. Až v polovině střetnutí při přesilovce Světlá zamkla soupeře v jeho obranné třetině a junior Blažek dostal Světlou do vedení 2:3. Šance se střídaly na obou stranách, začalo se i jiskřit. Poslední třetina začala při hře čtyři na čtyři.

Zanedlouho přišla pro skláře další ztráta, Petr Včela při nezaviněné strážce vykloubil rameno a ve zbytku sezony bude mužstvu hodně chybět. Deset minut před koncem zužitkovali skláři další početní převahu a obránce Bradáč propálil od modré vše před sebou - 2:4. Domácí mohli vzápětí snížit, Janoušek se ocitl osamocen před Linhartem, jeho zákrok byl však perfektní. Konečný účet podepsal čtyři minuty před koncem Bradáč, když čtvrtou přesilovku přetavil v pátou branku na konečných 2:5.

„I přes oslabení kluci utkání zvládli na výbornou. Za úspěchem stojí zodpovědný výkon celého týmu, chleba se lámal za stavu 2:2. Využili jsme čtyři přesilovky, tentokrát musím pochválit disciplinovanost hráčů. Na rozdíl od předchozích zápasů se nenechali vyprovokovat ke zbytečným faulům. Junior Blažek se dvakrát zapsal do listiny střelců a úspěšně si vedl na postu centra první útočné formace. První úspěšný krok máme za sebou, ale pozor, nad Chrudimí jsme doma ještě nevyhráli,“ varuje před dnešní večerní odvetou světelský trenér Milan Schlaichert.

Branky: Bartončík 2 – Blažek 2, Bradáč 2, Dolínský. Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:4. Diváci: 240. Třetiny: 2:2, 0:1. 0:2. Světlá nad Sázavou: Linhart – Beránek, Bradáč, Kůrka, Heřmánek, Vomela – P. Včela, Blažek, Krajíček – Špatenka, Dolínský, Štros – Neuwirth, Ruml, Šudoma – Dolejš.

Dnes se na humpoleckém stadioně od 19 hodin hraje odvetné utkání, případný třetí zápas by se hrál hned zítra 3. března od 19.30 hodin na chrudimském ledě. Vítěz l. krajské ligy postoupí do kvalifikačního turnaje o postup do II. ligy.

O udržení
CHOTĚBOŘ – SKUTEČ 15:2

Už po prvním zápase ve Skutči bylo jasné, že druhý zápas bude po chotěbořské výhře 12:0 jen formalitou. Ale ani ve druhém utkání chotěbořští hokejisté svého soupeře nešetřili, vyhráli 15:2 a definitivně se zachránili v krajské lize Pardubického kraje. Vysokou výhrou udělala Chotěboř tečku za nepříliš povedenou sezonou.
Branky Chotěboře: M. Kubát 4, Fink 4, Kočan 2, Šlejtr 1, Škarýd 1, Hladík 1, Pokorný 1, Hospodka 1. Třetiny: 3:1, 4:0, 8:1. Chotěboř: Trtík – Halamka, Čermák, Šlejtr, Krpálek, Pokorný, Venc, D. Kubát, Fink, Hospokda, M. Kubát, Škarýd, Hladík, Slavík, Kaut, Kočan. Konečný stav série: 2:0.

2.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Policie. Ilustrační foto.

Otec na dceru neplatí výživné

Hokejisté Moravských Budějovic (v tmavých dresech) se vraceli ze západu Čech s dobrou náladou. Odvezli si cennou výhru 4:2.

Pelhřimov zaskočil favorita, vyhrál vysoko a s nulou

Koledy zněly na náměstí i na návsích

Havlíčkobrodsko – Stovky lidí se ve středu v podvečer sešly na Havlíčkobrodsku, aby si společně zazpívaly tradiční vánoční koledy. Zimní krajinou zněly nejoblíbenější české koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma nebo Pásli ovce valaši.

Vandalovi hrozí za poničení auta rok vězení

Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodští policisté prověřují případ poškození zaparkovaného vozidla, ke kterému došlo na ulici Sídliště Pražská v Havlíčkově Brodě.

Studenti chtěli za prezidenta Jiřího Drahoše

Praha, Vysočina – Středoškoláci by poslali do druhého kola prezidentských voleb Jiřího Drahoše a Miloše Zemana. Prozradily to výsledky studentských prezidentských voleb nanečisto, jejichž první kolo se konalo na bezmála čtyřech stovkách středních škol v úterý 12. prosince a ve středu 13. prosince.