Přípravu s novým týmem by měl bývalý reprezentační útočník zahájit v průběhu dubna, kdy začne Rebelům nepříjemná suchá příprava.

V úterý jste prý dostal smlouvu k prostudování, podepíšete ji?
Už jsme více méně dohodnutí, opravdu stačí smlouvu jen podepsat. Vše jsme vyladili právě na úterní schůzce, kdy mi předseda představenstva (Libor Honzárek) předal smlouvu.

Kdy vůbec došlo k prvnímu kontaktu mezi vámi a klubem?
Bylo to někdy ke konci série předkola play off mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou. První kontakt proběhl po telefonu. Tehdy jsem měl jednu podmínku. Vedení HC Rebel si muselo ujasnit vizi, jak budou chtít pokračovat. Vyjasnit si situaci se současnými trenéry. Teprve poté jsme mohli jednat konkrétně.

Viděl jste v uplynulé sezoně tým v akci?
Na jednom zápase jsem byl osobně. Výsledky Havlíčkova Brodu jsem začal sledovat více méně od doby, až za Rebely začal hrát mladší syn Tomáš. Většinu hráčů ale znám z doby, kdy jsem trénoval mládež na Slavii. Shodou okolností jsem spolupracoval i s trenérem Petrem Novákem.

Kontaktoval jste svého předchůdce, abyste zjistil reference o klubu a hráčích?
Byli jsme spolu jednou na kávě. Potřeboval jsem u některých hráčů zjistit jejich charakteristiku. To bylo vše, o čem jsme spolu v souvislosti s HC Rebel mluvili.

Sháněl jste i někde jinde informace? Bavili jste se o týmu se svým synem?
S Tomášem jsme se o tom vůbec nebavili, spíše jsem telefonoval jiným hráčům a jich se na určité věci přeptával.

Už vám bylo nastíněno, co od vás vedení očekává?
Cíle klubu se příliš nemění oproti loňským sezonám. Tým by měl hrát v klidném středu prvoligové tabulky, cíl je dostat se minimálně do předkola play off. Hlavně se vyhnout bojům o záchranu.

Většině hráčů končí v současné chvíli smlouva, klub angažoval nového sportovního manažera. Už jste se spolu bavili o podobě havlíčkobrodského kádru?
V Havlíčkově Brodě jsem byl v úterý a měl jsem i schůzku s panem Chalupou (sportovní manažer – pozn. red.). Samozřejmě jsem se informoval, v jaké fázi jsou jednání s hráči. O hráčích jsme samozřejmě i společně diskutovali. Myslím si, že všechna jednání jsou na dobré cestě.

Pan Honzárek avizoval, že chcete uspořádat jakýsi týmový minikemp, na němž by se sešli všichni potencionální hráči, abyste je mohl vidět přímo na ledě.
Mluvili jsme o tom, chtěli jsme to udělat. Bohužel z časových důvodů se to nakonec neuskuteční. Spousta hráčů má totiž ještě povinnosti v dalších klubech, druhé lize nebo extralize, proto z toho sešlo.

U A-týmu jako asistent zůstává Radoslav Svoboda. Co od něj očekáváte?
V úvodu by mi měl hlavně pomoci s poznáváním prostředí. Měl by mi usnadnit příchod. Už jsme spolu měli i informativní schůzku. Jelikož je to bývalý výborný obránce, měl by mít znovu na starosti u áčka beky.

Už máte naplánovanou letní přípravu, kdy začnete?
Dohodli jsme se, že se suchou přípravou začneme koncem dubna, nejpozději začátkem května. Na 90% chceme ale začít už v dubnu.

Kdo je Jiří Doležal?
- narodil se 22. září 1963
- je bývalý reprezentační útočník, v nejvyšší soutěži nastupoval za oba pražské kluby, Spartu i Slavii
- z mistrovství světa má čtyři bronzy (1987, 1989, 1990 a 1993)
- zúčastnil se olympijských her 1994 v norském Lillehammeru a v roce 1987 Kanadského poháru
- v sezoně 1989/1990 vybojoval se Spartou mistrovský titul
- má syny Jiřího (hraje za Slavii Praha) a Tomáše (hraje za juniory Slavie Praha, v závěru sezony naskakoval i za HC Rebel Havlíčkův Brod)
- během trenérské kariéry působil u mládežnických celků Slavie Praha
- v sezoně 2009/2010 vedl starší dorostence Sparty Praha