Mladí brodští hokejisté předvedli v extraligové derniéře ročníku 2009/2010 naprosto parádní výkon, na domácím ledě si totiž vyšlápli na druhý tým skupiny Střed České Budějovice. Se sezonou se tak brodští mladší dorostenci rozloučili nejlepším možným způsobem.

Extraliga mladšího dorostu
H. BROD – Č. BUDĚJOVICE 2:1

V posledním kole soutěže nastoupily oba celky v kompletním složení, pro hosty to byla generálka na mistrovství republiky. Jenže nedopadla pro ně nejlépe, brodští mladíci soupeře naprosto zaskočili a dokonce ho i výrazně přestříleli (poměr střel 32:19).

Do zápasu vlétli Rebelové jako uragán a v úvodních deseti minutách nastřelili tyč a vytvořili si další dvě gólovky. „Budějovice jsme naprosto zaskočili, jen jsme se neprosadili gólově,“ postřehl trenér brodského mladšího dorostu Richard Cachnín.

Skóre se měnilo až ve druhé třetině, kdy Šulák využil přesilovou hru, když zpoza branky zaskočil budějovického gólmana – 1:0. Hra se od druhé části řádně přiostřila, zvýšilo se i tempo. Hned po úvodním gólu se řítil Němec sám na gólmana, neproměnil.

Ve třetí části tempo gradovalo, rozlet obou týmů sice poznamenalo poměrně dost vyloučených, ale náboj utkání rozhodně nechyběl. V 57. minutě hosté v přesilovce pět proti třem vyrovnali. Jenže minutu před koncem dostal parádní nahrávku Kuchta a situaci dva na jednoho vyřešil mazácky, předložil puk Chlubnovi a ten zařídil Rebelům vítězství 2:1.

„Výborný zápas, kluci se znovu přesvědčili, že mohou hrát a porazit kohokoliv. Prim hráli v zápase oba brankáři. Kluci předvedli naprosto famózní týmový výkon. Myslím si, že to byl náš nejlepší výkon sezony, který se musel líbit i rodičům a divákům,“ zhodnotil duel Cachnín.

Branky Havlíčkova Brodu: Šulák, Chlubna. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Havlíčkův Brod: Dolejš (Bürger) – Plutnar, T. Dvořák, Šulák, Meloun, L. Dvořák, Novotný, Vala – Chlubna, Kuchta, Turek – Dundáček, Ludvík, Beránek – Vosyka, Zohorna, Němec.