„Sice proběhly nějaké pohovory s novým vedením, ale z nich vyšlo to, že mi nebude nabídnuta nová smlouva. Podle toho jsem se zařídil a hledám si nové angažmá,“ potvrdil gólman, který v pátek oslaví třicáté narozeniny.

Suchanův odchod ovlivnilo nejenom vypršení smlouvy, ale také změny, které v klubu z Kotliny nastaly po skončení sezony, když se vyměnili trenéři a do pozice sportovního manažera nastoupil Milan Chalupa.

„To je hokejový život, věci se v něm neustále mění. Přišel nový manažer, který si určí nový tým a nového trenéra pro novou sezonu. Vnímám to tak, že v hokejovém světě to tak chodí. Za sebe mohu říct, že v tom týmu, který nový manažer skládá, působit nebudu,“ tvrdí odchovanec jihlavského hokeje. Sám prý ale ještě neví, kde bude příští sezonu působit.

„Do 30. dubna mám platnou smlouvu v Havlíčkově Brodě, ale naštěstí už vím, že tam příští sezonu působit nebudu a mohu si hledat angažmá. S mým agentem řešíme různé varianty, kde bych mohl působit,“ přemýšlí Suchan, který nevylučuje ani variantu působení v zahraničí.

„Určitě bych se tomu nebránil. Ale existuje více možností a teď jsme ve fázi, kdy se teprve moje hokejová budoucnost řeší,“ doplnil na závěr.