Brodští mladíci nemají za sebou úplně jednoduchou sezonu, přesto dokázali vzdorovat i suverénu soutěže Třebíči, kterou na domácím ledě přehráli 4:0. Tým vedený trenérem Václavem Adamem se hlavně v úvodu sezony musel vypořádat s odchodem několika klíčových hráčů.

Právě v začátku to nebylo asi úplně jednoduché, na soutěž jste měli hodně úzký kádr.
Před sezonou odešlo pět hráčů na Slavii, proto situace v týmu byla těžká. Měli jsme problém s hráči, většinu zápasů v úvodu jsme odehráli jen na dvanáct třináct lidí, což je hodně málo. Proto jsme do sezony vstupovali trochu s obavami. Pokud by přišly nemoci a zranění, neměli bychom prakticky hráče na to, abychom mohli hrát.

Šlo vůbec v této situaci trénovat?
Bylo to hodně složité. Během letní přípravy nás sice doplnili starší dorostenci, ale tréninky na ledě jsme v úvodu absolvovali jen ve třinácti lidech, což není vůbec ideální. Ke konci ale nás doplnili dorostenci.

Obavy se nakonec nevyplnily, po základní části jste byli čtvrtí.
Předsezonní cíl jsme si stanovili probojovat se do osmičky nejlepších, vzhledem k okolnostem a úzkému kádru. Nakonec jsme skončili čtvrtí, ve finálové skupině jsme se o příčku ještě zlepšili. Právě nadstavbová část byla z naší strany parádní. Kromě jediného zápasu v Třebíči jsme pokaždé dokázali bodovat. Za to musím tým pochválit. Už před startem této části bylo jasné, že postup má téměř jistý Třebíč, přesto kluci bojovali a předváděli parádní výkony.

Jak bylo pro tým náročné hrát zápasy jen s minimem hráčů?
Pro kluky to bylo fyzicky i psychicky náročné. Postupem času se to ale zlepšovalo. Začali nám vypomáhat hráči z áčka Česnek, Horváth a Vylíčil, případně, když to šlo, tak hráči ze staršího dorostu. Ke konci soutěže už starší dorostenci ročníku 92 k nám přešli nastálo i v tréninku.

Který zápas se vám v letošní sezoně nejvíce povedl?
Jednoznačně je to zápas ve skupině O postup doma proti Třebíči. Vítěze soutěže jsme doma k ničemu nepustili a vyhráli jasně 4:0. Rád bych se ještě vrátil k zápasu, který jsme odehráli minulý čtvrtek. Hráli jsme s extraligovým Libercem. Uhráli jsme remízu 3:3, nakonec jsme prohráli na nájezdy. Klukům se ale utkání povedlo, bylo ve velkém tempu. Byl to dobrý zápas s dobrým týmem.

Naopak, zápas, který se nepovedl?
Hodně špatný zápas jsme odehráli se Vsetínem, kterému jsme podlehli 1:8. Nedařilo se nám vůbec nic a téměř ze všeho jsme inkasovali.

Byla v týmu nějaká individualita, která vyčnívala nad ostatními?
Samozřejmě každý tým má své opory. Raději ale stavíme mančaft na týmovém duchu. Chceme po všech, aby hráli naplno, makali.

Měl tým jasnou jedničku v brance, nebo jste brankáře točili?
Oběma gólmanům jsme se snažili dát stejný prostor, snažili jsme se je točit pravidelně tak, aby Pešek i Zvolánek chytali stejně. Ve výsledku to vyšlo skoro stejně, možná Pešek odchytal o pár zápasů víc, ale pokud to okolnosti dovolily, tak jsme se snažili dát stejný prostor oběma brankářům.

Sezonu asi hodnotíte úspěšně?
Určitě. Jak jsem říkal, na začátku sezony jsme měli obavy, abychom se vůbec dostali do osmičky. Se vším jsme se ale poprali dobře.

kádr juniorů v sezoně 2009/2010
Brankáři: Pešek, Zvolánek.
Obránci: Novotný, Musil, Šplíchal, Hájek, Bělohlávek, dorostenci Bancíř, Ambrož, Richter, z áčka Horváth.
Útočníci: J. Milfait, Blažek, Varga, M. Milfait, Škarýd, Dolejš, Brabec, Venc, dorostenci O. Doležal, Ondráček, Szilva, M. Novák, Havel, Kubát, z áčka Česnek, Vylíčil.