Žádný z hráčů totiž nevěděl, co bude následovat. Právě v pondělí po ránu měli začít Rebelové se suchou přípravou, ale ještě v neděli večer se šuškalo, že by se kvůli projednávanému prodeji klubu mohl začátek přípravy prvního týmu posunout o pár dní. Nakonec s neoblíbenými letními galejemi začali.

„Okolnosti jsou takové, jaké jsou, všichni o nich víme. Kluci jsou připravení trénovat, tak jsme neměli důvod nezačít. Každý se připravoval individuálně, ale samozřejmě je vždy lepší trénovat v kolektivu,“ vysvětlil brodský sportovní manažer Milan Chlaupa.

Přípravy se nakonec zúčastnilo sedmnáct hokejistů. „Ještě se k nám připojí Standa Neruda, dostal týden volna navíc,“ vysvětlil trenér Rebelů Jiří Doležal.

První týden mají brodští hráči především na zapracování. „Budeme zatím trénovat jednofázově. Kluci si musí zvyknout na zátěž, postupně bychom měli přidávat,“ hlásí Doležal.

Jenže určité otazníky stále visí ve vzduchu, v pondělí v podvečer se projednával případný prodej klubu do soukromých rukou. „Co bude dál? Na to se těžce odpovídá. Všichni víme, jaké jsou okolnosti. Je to nepříjemná věc, ale samozřejmě máme model přípravy naplánovaný. Smlouvy máme všichni podepsané, takže jedeme v podstatě v normálním režimu. Tým se na sezonu připravit musí,“ uzavřel nový brodský šéf střídačky.

kdo v Brodě trénoval:
Brankáři: Tomáš Linhart, Stanislav Neruda, Petr Opršal, Jaroslav Suchan.
Obránci: Ondřej Bělohlávek, Aleš Jelínek, Václav Němec, Jan Pavlík.
Útočníci: Pavel Blažek, Jaromír Florián, Martin Hadrava, Radim Křišťan, Jakub Luštinec, Vojtěch Němec, Miroslav Škarýd, Miroslav Třetina, Adam Vylíčil, Hynek Zohorna.