Na to, že se jednalo o vlastně první ostrý trénink, byla necelá hodina a půl hodně svižná. Tři pětky a dva brankáři, včetně Dominika Haška, se seznamovali s havlíčkobrodským ledem sérií herních cvičení. Druhá parta potila trika v posilovně.

Trenér Říha přivezl do Kotliny třiatřicet hráčů. K pětici „loňských“ Slováků přibyl jejich krajan Juraj Mikúš, nováčkem je pochopitelně i Dominik Hašek.

„Počítáme s příchodem ještě jednoho útočníka,“ vysvětloval po tréninku Miloš Říha. „Samozřejmě z tak širokého kádru někdo vypadne, určitě jeden slovenský hráč. Máme tady i řadu mladých hráčů, kteří přijeli proto, aby se obeznámili s přípravou mezi seniory. Jak já říkám: aby načuchli k mužstvu.“

Říha si pochvaloval přijetí i podmínky, které Spartaku místní klub připravuje. „Už jsme tady potřetí. Všechny podmínky tady nám vyloženě vyhovují. Ať už jde o tréninky, ubytování nebo třeba stravování,“ vypočítává důvody opakovaného návratu na Vysočinu.

Spartak dříve jezdil do Finska, ale na jednom místě se střídal s dalšími ruskými celky a nebyl čas pro improvizaci. „Já chci mít led jen pro sebe. Sice tady s námi trénují i domácí, ale když si usmyslíme, že jdeme na led, tak oni ochotně upraví program podle nás,“ netajil Říha.

Jasná jednička

Nejsledovanějším mužem na ledě byl ve čtvrtečním dopoledni samozřejmě brankář Dominik Hašek. Přestože byl po dovolené na ledě teprve podruhé, jeho nasazení bylo maximální.

Jen málokdy jej noví spoluhráči překonali. „Jeho výkonnost známe,“ usmíval se trenér. „Když se dobře připraví, a to on umí, je jeho forma stabilní. Předvádí ve svých letech až neuvěřitelné výkony. V této chvíli se ale o nějaké formě ještě nedá vůbec hovořit.“

Přesto Haškovi bezmezně důvěřuje. „Bude naším brankářem číslo jedna,“ říká rezolutně. „Ale určitě se nějak domluvíme, protože zátěž v KHL je enormní, že by některé zápasy dostal volno a dostanou příležitost další gólmani. Pro nás bude prvořadé, aby byl stoprocentně připraven na play-off.“

V přípravě na novou sezonu sehrají Moskvané v Havlíčkově Brodě tři utkání. Ve čtvrtek 29. července nastoupí proti Zlínu, v pondělí 2. srpna změří síly s domácími Rebely a o den později s Libercem. Nastoupit by měl i Hašek. „Na přesném plánu se budeme ještě domlouvat. Ale měl by na jeden a půl zápasu nastoupit,“ uvedl Říha.

Ten i přes evidentní výkonnostní vzestup Spartaku pod jeho vedením a posílení na brankářském postu nemá před sezonou velké oči. „První rok, co jsem tady působil, jsme skončili jedenáctí, předloni devátí a teď sedmí. Takže se posouváme vpřed. Sice to vypadá, že s Dominikem budou naše ambice nejvyšší, ale chceme jít postupnými kroky vpřed. A když vidím, jak se mohutně posilují ostatní týmy, budeme mít jako první cíl účast v play-off. Pak se uvidí,“ říká trenér Říha.