Chotěbořský zimní stadion zaplnila půltisícovka diváků. Viděla dramatické střetnutí, v němž se domácím téměř podařilo v závěru smazat čtyřbrankové manko. V premiéře neuspěly rovněž Pelhřimov, který si odvezl vysokou porážku z Benešova, ani Žďár, jenž stejně jako vloni padl v úvodním kole soutěže v Kutné Hoře.

CHOTĚBOŘ – TRUTNOV 3:4
Hodně smolně začalo utkání pro domácího Floriána, který se v úvodu duelu ocitl ve dvou gólových situacích. V obou případech se vyznamenal trutnovský gólman. Hosté měli mírně navrch a v polovině zápasu přetavili přesilovku ve vedoucí gól Dlaba 0:1. Ještě v téže minutě zvýšil Jindřich na 0:2.

Hokejisté od Doubravky však nerezignovali, a pustili se znovu do boje. Získali převahu, kterou však brankově nedokázali vyjádřit. Hned v úvodu poslední části zaváhal chotěbořský gólman při střele Chytráčka, a když dvanáct minut před koncem jásal Chochola při gólu na 0:4, zdálo se být vše ztraceno.

Domácí kolektiv potom dokázal, že bojovnost mu bude vrozená, začal šlapat na plné obrátky a zcela zatlačil soupeře do defenzivy. Když se v polovině zápasu podařil i domácím „slepenec“ v rozmezí jedné minuty na 2:4, nevěděl Trutnov najednou, co hrát, a místy jenom zoufale vyhazoval kotouče ze třetiny.

V čase 48:55 se odhodlali chotěbořští trenéři k power-play a vyplatilo se. Bělohlávek vsítil kontaktní gól na 3:4. Ještě posledních 15 sekund se trutnovští hokejisté strachovali o vítězství a po vyhraném vhazování se to před jejich brankou až do konce zápasu jenom vařilo.

„Chlapci odvedli solidní výkon, všichni hráli, na co měli, zdobila je velká bojovnost i obětavost. Škoda dvou neproměněných tutovek Floriána hned v úvodu střetnutí, průběh mohl potom nabrat jiný směr. Trochu více jsem očekával od první formace Jánský-Burián-Florián, naopak příjemně překvapila trojice Šulc-Venc-Hospodka. Chyběl nám ještě Řehoř, který je kvalitním útočníkem,“ okomentoval průběh chotěbořský kouč Vladimír Halamka.

Branky: 51. Jánský, 52. Nermuť, 60. Bělohlávek – 29. Dlab, 29. Jindřich, 42. Chytráček, 48. Chochola. Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 6:6 plus Fila deset minut. Využití: 0:2. Diváci: 500. Třetiny: 0:0,0:2,3:2. Chotěboř: Opršal – Popela, Blažek, Bělohlávek, Halama, Němec, Krpálek, Hájek – Jánský, Burian, Florián – Fila, Nermuť, Škarýd – Šulc, Venc, Hospodka.

BENEŠOV – PELHŘIMOV 7:2
Pelhřimovští nastoupili bez Plachého, Melouna, Linharta a Plcha, přičemž nezachytili úvod utkání. Hokejovější domácí vedli ve 4. minutě už 2:0. Pak Spartaku svitla naděje, góly Havla znamenaly vyrovnání. Jenže druhá třetina byla ještě horší. Domácí měli zřetelně navrch a postupně vytáhli skóre na 5:2. Hosté se v závěrečné dvacetiminutovce snažili o korekci stavu, své šance však neproměnili a navíc v samotném závěru dvakrát inkasovali.

„Z naší strany to byl hodně nepovedený zápas. Nedokázali jsme reagovat na velmi dobrou hru domácích, kteří byli silní především při přechodu ze středního do útočného pásma. Udělali jsme až příliš mnoho chyb, což nás stálo lepší výsledek,“ zhodnotil utkání Josef Lukašík, který byl po odstoupení trenéra Jiřího Žůrka pověřen vedením týmu.

Branky a nahrávky: 3. Kocman (Zeman), 4. Bosas (Kouba), 28. Kaňka (Bosas), 29. Kocman (Kouba, Vacek), 38. Kaňka (Zeman), 59. Jonáš (J. Verbík, Kaňka), 60. Holánek (Stařec) - 12. Havel (Suk), 23. Havel (Suk). Vyloučení: 7:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Třetiny: 2:1, 3:1, 2:0. Pelhřimov: Čekal - Rašner, Šustr, Jelínek, Roháčik, Lazorišák, Zelený, Beneš - Tecl, Dostál, Hrbatý - Kubát, Havel, Suk - Hadrava, Votápek, Hubata - Zadražil, Štěcha.

KUTNÁ HORA – ŽĎÁR N. S. 7:5
Hokejistům Žďáru se vstup do letošní sezony nevydařil. V repríze loňského premiérového utkání na ledě kutnohorských Sršňů znovu zvítězit nedokázali. Hosté se po většinu utkání tlačili do zakončení, byli aktivnější, ale ani pět vstřelených gólů na body nestačilo. Kutná Hora předvedla, že si v koncovce umí poradit, a vedla už 6:2. Snížit se Žďárským povedlo až v samotném závěru.

„Výsledek neodpovídá průběhu hry. My jsme nezvládli vstup do druhé třetiny. Navíc jsme dostali gól v oslabení, a to nás trochu srazilo do kolen. Na začátku třetí části jsme jeli čtyřikrát sami na brankáře, ale naše zakončení nás stálo lepší výsledek,“ litoval špatné koncovky kouč Plamenů Petr Kuchyňa.

Branky a nahrávky: 7. Vylíčil (Bláha), 21. Králíček (Kadlec, Hemský), 22. Křišťan (Bláha), 31. Kadlec (Rejzek), 48. Křišťan (Hemský), 49. Vylíčil, 60. Vylíčil (Pelán) – 15. Koželuh (M. Sobotka), 39. Plachý (M. Sobotka), 55. Pleva (Souček, Dítě), 57. Plachý (M. Sobotka), 60. R. Sobotka (Bašnár). Rozhodčí: Kareš. Vyloučení: 10:5, navíc Kočan (ZR) 10 min OT. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 410. Střely na branku: 37:44. Třetiny: 1:1, 2:1, 3:3. Žďár n. S.: Sláma (22. Navrátil) – Koželuh, Doležal, Souček, Pleva, Fibikar, Heřmanský, Smejkal – M. Sobotka, Plachý, Vránek – Dítě, Bukáček, Kunstmüller – Bašnár, R. Sobotka, Havelka – Kaut, Kočan, Dobiáš.

reportéři Deníku