Dohromady totiž získaly jenom dva body, když Jihlava prohrála až na nájezdy v Hradci Králové a Havlíčkův Brod podlehl Písku 2:1 v prodloužení. Horácká Slavia doma ztratila všechny tři body s Olomoucí.

Očekávaný nástup Rebelů se nekonal, naopak v prvních minutách se do dvou gólových příležitostí dostali hosté a v hledišti to jen zahučelo. Jihočeši tedy hned v úvodu naznačili, že nepřijeli do Kotliny pouze bránit, ale pouštěli se často do rychlých kontrů, dobře bruslili a bylo jasné, že nováček bude kousat. Deset minut trvalo, než před Jágrem Zohorna připravil gólovou pozici Meidlovi. V čase 15:15 dostali domácí stosekundovou přesilovku 5 na 3. V jejím úvodu nejdříve akce překombinovali, potom stříleli z dálky, což na Jágra neplatilo.

Na začátku prostřední části si říkala o gól bomba obránce Sovy k levé tyči, zákrok Jágra byl však bravurní. V polovině zápasu byli Jihočeši stále při chuti, přidali na důrazu a byli nebezpečnější také v přesilovkách.

Poslední část hry jenom potvrdila, že v přesilovkách se Rebelové trápí, měli hned dvě po sobě, soupeř však bez větších problémů přežil. Nemohoucnost vyhodit kotouč z vlastní třetiny potrestal šest minut před koncem Pšurný a dostal spoluhráče do vedení. Štěstí se však na chlapce z Kotliny přece jenom usmálo 22 sekund před závěrečnou sirénou, když jinak skvěle chytajícímu a tentokráte nešťastnému Jágrovi nadělil Třetina housle 1:1. Radost v Kotlině měla však pouze jepičí trvání, Jihočechům stačilo v prodloužení pouhých 12 sekund k tomu, aby dva cenné body putovaly k Otavě. Trenéru Petru Novákovi tak příliš do smíchu nebylo. „Potvrdilo se nepsané pravidlo, že ten, kdo nepromění přesilovku 5 na 3, nemůže vyhrát. Hře vévodili obrany a brankáři,i když si každý vybral slabší chvilku, ale podle toho ten zápas vypadal. Na začátku soutěže padá celkově málo branek, protože všechny mančafty jsou na začátku sezony silné. Uvidíme za měsíc. Naši útočníci byli málo důrazní před brankou, a proto dnes máme jen bod.“

Třebíč v utkání s Hanáky začala dobře, když se už v první minutě trefil Okál, jenomže ve druhé dvacetiminutovce obdržela tři branky, které rozhodly o výsledku.

„Odehráli jsme velice dobře první třetinu, bohužel jsme v ní nedali více gólů,“ láteřil nad koncovkou svých hráčů trenér Roman Mejzlík. „Od druhé třetiny, kdy soupeř zvýšil aktivitu a začal nás tlačit, tak jsme prostě hráli moc složitě a soupeř dokázal využít své šance,“ dodal.
Přesto se ještě v závěru děly věci. Lukáši Nahodilovi se povedlo v power play snížit a po následném vhazování měla Třebíč obrovskou šanci na vyrovnání. Tu však nevyužila a hosté si odvezli všechny body. „Ten závěr byl trochu hektický. Měli jsme tam šance a je škoda, že jsme je nedokázali využít,“ uvedl Mejzlík.

S prázdnou se nevraceli v sobotu z Hradce Králové hokejisté jihlavské Dukly. Po výborném premiérovém výkonu proti Berounu se prezentovali v dobrém světle i ve druhém kole.

Už ve druhé minutě dostal Duklu do vedení Čachotský, které navýšil ve druhé třetině Ficenc. Domácí přidali ve svém úsilí a v úvodu třetí části dokázali vyrovnat. Jihlavané šli ještě jednou, zásluhou Bakuse, do vedení, o to ale přišli necelé tři minuty před vypršením základní doby hry. Prodloužení rozuzlení nepřineslo, na samostatné nájezdy byli šťastnější domácí hráči.

„S jedním bodem jsme v celku spokojeni, jen je škoda, že se nám nepodařilo získat body tři, jelikož jsme celý zápas vedli,“ zhodnotil duel na klubových stránkách trenér Petr Vlk. „V úvodu sezony jsme získali čtyři body, za které jsme rádi.“