Pelhřimov po prohře 2:7 v Benešově dostal znovu sedm gólů, tentokráte od Kolína. Chotěboř své utkání nedohrála, zápas byl pro neregulérní stav ledu předčasně ukončen.

Snaha nestačila

Pelhřimovští hokejisté opět body nezískali. Po prohře s Benešovem prohráli tentokrát doma s Kolínem 5:7. Středočeši, kteří se před sezonou posílili o zkušené nymburské hráče Draka a Dulovce, byli lepší dvě třetiny, domácí si s nimi v podstatě nevěděli rady.

„Soupeř hrál sebevědomě, velmi dobře bruslil. Nedal nám dýchat, prakticky hned po ztrátě kotouče naši rozehrávku napadal dvěma hráči. Na to jsme nedokázali reagovat, takže jsme kupili chyby individuální i kolektivní,“ přiznal dočasný šéf pelhřimovské lavičky Josef Lukašík.

Zápas ale nabral dramatickou zápletku v poslední dvacetiminutovce. Domácí totiž nehodili flintu do žita a po zlepšeném výkonu snížili na 5:6. „Něco jsme si řekli v kabině a hráči se toho drželi. Rozhodně jim nemohu upřít velkou snahu a bojovnost. Bohužel jsme obrat v zápase nedokázali dotáhnout do konce, v době největšího tlaku jsme inkasovali sedmý gól,“ litoval Lukašík.

Vydřená výhra

Premiérové vítězství vydřeli hokejisté Žďáru nad Sázavou na vlastním ledě s Milevskem. Soupeř potvrdil, že jeho výhra nad Jindřichovým Hradcem nebyla náhodná a od začátku byl lepším týmem. Obraz hry se začal měnit po 30. minutě, v níž domácí převzali iniciativu a vstřelili dvě branky. Milevsko stihlo ve 48. minutě vyrovnat, ale Žďár dovedl k výhře 5:3 kapitán Jiří Plachý, jenž si své dva zásahy schoval na poslední desetiminutovku.

„Vítězství je pro nás o to cennější, že bylo doslova vydřené proti silnému a dobře hrajícímu soupeři. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, ale přesto jsme dokázali zmobilizovat síly a potěšit naše fanoušky, kteří celý zápas kluky neúnavně povzbuzovali,“ těší kouče Žďáru Petra Kuchyňu.

Po nevydařeném vstupu do soutěže v Kutné Hoře, tak tentokrát žďárští nezaváhali a na domácím ledě si připsali první trojici ligových bodů.
„Jsme rádi za to, že jsme to utkání zvládli. Musím hráčům pogratulovat za bojovný výkon, který nás ve třetí třetině nakopl k vítězství. Škoda jen, že jsme za stavu 4:3 nevyužili téměř dvouminutovou přesilovku pěti proti třem,“ mrzí Kuchyňu.

A co říká na střeleckou chuť svého kapitána, který během dvou utkání nasázel už čtyři góly? „Od toho tady ty starší hráči jsou, aby pozvedli mužstvo, když to nejvíc potřebuje,“ říká kouč Žďáru.

CHOTĚBOŘ – BENEŠOV 0:4
nedohráno

Domácí šli do zápasu s jasnou vizí konečně zabrat a úvodní čtvrthodinku také byli lepším týmem. Přišla však pohroma. V poslední minutě Chotěboř dvakrát inkasovala, na hráče spadla deka a ze šoku se již nevzpamatovali.

I když byla hra v prostřední části vyrovnaná, hosté přidali další dvě branky a bylo rozhodnuto. Poslední třetina se již pro neregulérní stav ledu nehrála.

„Platíme nováčkovskou daň, kluci chtějí, v přemíře snahy však chybují, což se projeví na jejich psychice. Achillovou patou je mizerná produktivita útočníků, kteří nedokáží proměnit šance. Hráči, na něž jsme spoléhali, že budou střílet góly, zatím tyto předpoklady neplní. Musíme situaci v klidu rozebrat, pohovořit s hráči a vysvětlit jim, v čem nejvíce chybují. Snad již ve středečním utkání v Kolíně dokážeme, že mladý kolektiv je schopen hrát kvalitní hokej,“ věří prezident klubu Karel Fink.

Góly: 20. a 33. Jonáš, 20. Kaňka, 38. Vacek. Třetiny: 0:2, 0:2 nedohráno. Chotěboř: Opršal – Krpálek, Šulc, Bělohlávek, Venc, Halama, Popela, Zítka, Hájek – Jánský, Burián, Florián – Fila, Prachař, Nermuť – Řehoř, Blažek, Škarýd – Hospodka.

reportéři Deníku