Slavit může i Třebíč, která po famózním závěru vyhrála na ledě Chrudimi. V Olomouci se představili Rebelové z Havlíčkova Brodu. Ti na Hané vyhráli v prodloužení.

JIHLAVA – VRCHLABÍ 5:3
Jihlavští hokejisté vstoupili do utkání aktivně a už ve třetí minutě se v přesilovce dostali do první šance Mareš s Jelínkem, ale puk za záda brankáře Ševčíka dostat nedokázali.

Jak se má sehrát přesilová hra tak ukázali jihlavským hokejistům hosté. Po zbytečném faulu byl vyloučen kapitán Bakus, ke střele od modré se dostal Chaloupka a hosté se ujali vedení. Ještě do první sirény se však červenožlutým podařilo vyrovnat, když po vyhraném vhazování dorazil Jeslínkovu střelu Mareš.

Už po dvaadvaceti vteřinách druhé třetiny zvedal ruce nad hlavu Hodek, ale jeho střelu nakonec se štěstím vyrazil Ševčík. Do vedení tak šli hosté, když se po zmatku v jihlavské obraně se prosadil Tvrdek.

Dukle se ale stejně znovu podařilo vyrovnat. V přesilovce našel Bakus dobře postaveného Kalába, který se nemýlil. A bylo ještě veseleji, když Bakus po sólu přes celé kluziště přihrál bekhendem Hodkovi, který poslal domácí do vedení a Ševčíka na střídačku.

Jihlava měla poté ještě několik dobrých příležitostí k tomu, aby skóre navýšila, ale nevyužila a tak do kabin odcházela pouze s jednobrankovým náskokem.

Třetí dvacetiminutovka se hrála od začátku v obrovském tempu a Jihlava dokázala jít do dvougólového trháku, když se prosadil Hollý. Vrchlabí však nesložilo zbraně a dokázalo utkání zdramatizovat díky brance Filipa.

Další branku však už hosté nepřidali a Jihlava tak pokračuje v úspěšném startu do nového ročníku.

Branky a nahrávky: 15. Mareš (Jeslínek), 29. Kaláb (Bakus, Staněk), 32. Hodek (Bakus), 47. Hollý (Čachotský), 60. Padělek – 10. Chaloupka (Beck), 24. Tvrdek (Filip), 48. Filip (Tvrdek). Rozhodčí: Kalivoda – Špringl, Arazimová. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 1975. Třetiny: 1:1, 2:1, 2:1. Jihlava: Řehoř – Ficenc, Dobrovolný, Malena, Šidlík, Kaláb, Staněk, Suchý, Zelený – Bezděk, Bakus, Hodek – Čachotský, Hollý, Padělek – Škumát, Mareš, Jeslínek – Krupka, Zeman, Pitule. Vrchlabí: Ševčík (32. Koutský) – Pácal, Matějíček, Chaloupka, Bendík, Poživil, Bauer, Čížek, Poživil – Tvrdek, Filip, Rusnák – Kubeš, Látal, Hubáček – Beck, Bláha, Urban – Bezouška, Drábek, Zíma.

CHRUDIM – TŘEBÍČ 3:6
Branky a nahrávky: 30. Král (Žák, Sýkora), 36. Šeda (Semorád), 39. Kaut (Krejnus) - 27. Bulička (Zahradník), 37. Dolníček (Laš), 42. Zahradník (Čech), 53. Čech (Ostrčil), 59. Dolníček (Burian), 60. Malinský (Laš). Rozhodčí: Jílek. Třetiny: 0:0, 3:2, 0:4. Třebíč: Fiala - Hrbáček ,Ostrčil, Malinský, Kadela, Bulička, Sláma, Pohl - Laš, Dolníček, Bartoš - Burian, Ostřížek, Okál - Čech, Zahradník, Přibyl - Kadela, Dočekal, Vondráček – Křenek.

OLOMOUC – H. BROD 2:3 p
Branky a nahrávky: 30. Koma (Ministr), 53. Řípa - 41. Vondráček (Třetina), 44. Zohoma (Hadrava), 65. Vondráček (Kempný, Morava). Rozhodčí: Wagner. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2 – 0:1. H. Brod: Suchan – Kempný, Soldán, Sova, Morava, Vošmik, Jelínek, M. Blažek, Zítka – Vondráček, Třetina, Knotek – Meidl, Němec, Ondráček – Švaňhal, Zábranský, Zohorna – Hadrava, Fiedler, P. Blažek.

Ostatní výsledky: Chomutov – Tábor 4:0, Benátky n. J. – H. Králové 8:2, Znojmo – Ústí n. L. 3:4 sn, Litoměřice – Kadaň 2:0, Písek – Beroun 3:0.