Žďár vyhrál o gól v Jindřichově Hradci, Pelhřimov si v Kutné Hoře otevřel střelnici a nastřílel jedenáct branek. Nebodoval pouze nováček z Chotěboře, který nestačil na Kolín.

KUTNÁ HORA – PELHŘIMOV 1:11
Po dvou sedmigólových přídělech od Benešova a Kolína Pelhřimov pod novým trenérským vedením zabral a Kutnou Horu, která kráčela soutěží bez ztráty bodu, rozebral do posledního šroubku. Domácí tempu Pelhřimova stačili jen v první třetině, pak už se hrálo zcela v režii Spartaku, který ve druhé polovině proměnil utkání ve svou exhibici.
„Věřil jsem v úspěch, protože jsem přesvědčen, že máme dobrý tým, ale v něco takového ne. Kluci však do puntíku splnili taktické pokyny a zahráli opravdu skvěle,“ poznamenal k zápasu trenér Jaroslav Martínek, který byl do funkce jmenován v pondělí.

Branky a nahrávky: 15. Kadlec (Janata, Hemský) - 3. Plachý (Hrbatý), 12. Kubát (Suk), 25. Hrbatý (Tecl), 25. Suk (Havel), 29. Suk (Havel), 35. Plachý (Hrbatý, Plch), 42. Hadrava (Dostál, Votápek), 43. Plachý, 46. Hrbatý (Plachý), 48. Dostál (Šustr, Hadrava), 54. Hadrava (Jelínek, Votápek). Rozhodčí: Chlaň - Maštalíř, Šmika. Vyloučení: 4:5, navíc Roháčik (Pelhřimov) 10 minut. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 326. Třetiny: 1:2, 0:4, 0:5.
Pelhřimov: Klestil - Rašner, Posmyk, Roháčik, Plch, Šustr, Jelínek, Beneš - Tecl, Plachý, Hrbatý - Kubát, Havel, Suk - Dostál, Hadrava, Votápek – Hubata.

J. HRADEC – ŽĎÁR N. S. 3:4
Žďár vstoupil na Jihočechy aktivněji, ale až na branku Bukáčka spaloval jednu šanci za druhou. A když už překonal domácího brankáře, stála v cestě tyč, jako u střely Bašnára. Vstup do druhé třetiny se tentokrát Plamenům povedl. Po ukázkovém přečíslení Koželuha s Martinem Sobotkou zvýšil na 0:2 kapitán Plachý. Domácí zkorigovali výsledek, ale Plachý udržel svou laťku dvou branek na zápas a minutu na to už to bylo 1:3. A když využil Martin Sobotka přesilovou hru ve 44. minutě, zdálo se být rozhodnuto. Vajgar se nevzdal, snížil na 3:4, ale víc už v zápase nestihl.
„Škoda, že jsme po první třetině nevedli větším rozdílem. Stále dostáváme dost gólů, naštěstí jsme dnes dali o jeden víc,“ řekl po zápase žďárský lodivod Petr Kuchyňa, jehož potěšil výkon juniora Martina Jichý: „Odvedl stoprocentní práci.“

Branky a nahrávky: 27. Sýbek (Tupý, Bula), 47. Bula (Schmidt, Heršálek), 59. Bula (Schmidt, Kubeš) – 15. Bukáček (Dítě, Kunstmüller), 21. Plachý (Koželuh, M. Sobotka), 28. Plachý (M. Sobotka), 44. M. Sobotka (Vránek, Heřmanský). Rozhodčí: Pražák. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 21:23. Diváci: 458. Třetiny: 0:1, 1:2, 2:1.
Žďár nad Sázavou: Kousal – Smejkal, Heřmanský, Koželuh, Jícha, Pleva, Fibikar – M. Sobotka, Vránek, Plachý – Bukáček, Kunsmüller, Dítě – Dobiáš, R. Sobotka, Bašnár – Štěpánek, Kotlík, Havelka.

KOLÍN – CHOTĚBOŘ 6:3
Chotěboř ani ve druhém dohraném zápase nedokázala získat ani bod. Z Kolína, který se po třech kolech vyhřívá na špici soutěže, odjela s porážkou 3:6. Přesto však zkušeného soupeře hodně potrápila a Kolín tak dokázal o výsledku rozhodnout až během posledních deseti minut.
„Dostali jsme dva rychlé góly, ale od druhé třetiny se zápas vyrovnal, my jsme byli dokonce lepší a rozhodla naše jediná chyba,“ uvedl po zápase prezident klubu Karel Fink. „Hráli jsme ale s dobrým nasazením, takhle musíme hrát pořád. Jsem rád, že jsme ukázali, že jsme schopni půl zápasu přehrávat první tým tabulky a myslím si, že to je jenom o tom, vstřelit první gól a dostat se do psychické pohody. Věřím, že už v příštím zápase dokážeme bodovat,“ doplnil Fink.

Branky a nahrávky: 2. Přibyl (Morkes), 8. Dulovec (Kubát), 27. Mejzr (Dulovec), 51. Kubišta (Mejzr), 58. Dulovec (Pospíšil), 60. Pomichálek (Kubišta, Přibyl) - 34. Burian, 34. Hospodka (Nermuť, Řehoř), 41. Fila (Popela). Rozhodčí: Nečas - Frodl, Špůr. Vyloučení: 4:6, navíc Prachař (Chotěboř) 10 minut. Diváků: 510. Třetiny: 2:0, 1:2, 3:1.
Chotěboř: Opršal - Jánský, Burian, Škarýd, Florián, Šulc, Fila, Krpálek, Bělohlávek, Venc, Hospodka, Halamka, Nermuť, Prachař, Řehoř, Popela, Hájek, Fink.

BENEŠOV – TRUTNOV 4:2
Branky a nahrávky: 10. Jágr (Kocman), 50. Verbík (Kaňka), 54. Jonáš (Kaňka, Bosas), 58. Burian (Stařec) - 44. Chytráček (Chochola), 60. Poul. Třetiny: 1:0, 0:0, 3:2.

MILEVSKO – NYMBURK 6:3
Branky a nahrávky: 12. Květoň (Kořánek, Štěrba), 26. Müller (Klíma), 34. Štych (Urbanec), 38. Fořt (Müller), 42. Fořt (Urbanec), 60. Květoň (Čunát, Kořánek) - 5. Dvořák (Liška, Klíma), 28. Rys, 28. Zakoutský (Němeček). Třetiny: 1:1, 3:2, 2:0.

reportéři Deníku