Pro hokejisty HC Rebel patří k těm oblíbeným jistě Olomouc, odkud si již v minulosti přivezli nejeden příznivý výsledek. Dokázali to i v minulém kole, kdy vydolovali na olomouckém ledě dva body za vítězství v prodloužení.

Hanáci byli před zápasem na špici prvoligové tabulky, když v úvodních dvou zápasech jako jediní neztratili ani bod. „Jeli jsme do Olomouce s tím, že nemáme co ztratit. Potvrdilo se, že se nám hraje lépe proti týmu, který nebetonuje a chce hrát hokej. Podle mého názoru se hrál oboustranně kvalitní hokej a diváci byli spokojeni,“ usmíval se šéf brodský kouč Petr Novák.

Dvě třetiny se hrálo nahoru dolů, v ochozech to jenom hučelo, Hanáci vedli 1:0. Do poslední části vlétli hokejisté z Kotliny jako velká voda a raketový nástup přinesl díky Vondráčkovi a Zohornovi obrat.

Sedm minut před koncem bylo ale nařízeno trestné střílení, které Říha proměnil.

Utkání tak rozhodl kanonýr Vondráček až těsně před vypršením prodloužení. „Jsme spokojeni nejen se ziskem dvoubodového bonusu, ale i s předvedenou hrou. Při hře pět proti pěti jsme byli jednoznačně lepší, Hanáci stříleli góly jenom po našich faulech,“ připomněl šéf brodské střídačky.

„Snad nás tento úspěch nabudí do sobotního zápasu s Chrudimí, chceme divákům potvrdit, že nebyl náhodný,“ dodal jedním dechem spokojený brodský trenér.

(sal)