Brusle znovu obul i prezident klubu Karel Fink, byť absolvoval jenom dva tréninky a byl opravdu platným hráčem.

Kolín – Chotěboř 6:3
Hosté inkasovali hned v úvodní minutě a když o sedm minut později již prohrávali 2:0, zdálo se být vše ztraceno. Středočeši soupeře bruslařsky přehrávali, hokejisté od Doubravky však měli také šance. Nájezd Škarýda nebyl úspěšný, potom Florián v gólové šanci jenom vyprášil betony kolínského gólmana.

V prostřední části se Chotěboř zvedla, i když z počátku inkasovala třetí branku. Její tlak sílil a v polovině třetiny udeřila, v rozmezích pouhých osmi sekund zařídili Burián s Hospodkou kontaktní gól na 3:2.

Hned na začátku poslední třetiny Fila srovnal na 3:3. Kmochovci znervózněli, většinou bránili, ale deset minut před koncem se štěstí přiklonilo na jejich stranu a znovu se dostali do vedení 4:3. O chvíli později Prachař přes beka ostře vystřelil, gólman měl zakrytý rozhled, střela však o fous minula tyčku odkryté branky. Závěr již chlapci z Vysočiny nezvládli. Dvě a půl minuty před koncem se dostali kolínští Kozlové do přečíslení, Bulovec se trefil k pravé tyči a bylo rozhodnuto 5:3.Poslední gól inkasovala Chotěboř při neúspěšné power-play.

Návrat prezidenta Finka na ledovou plochu byl pro mužstvo prospěšný. Dokázal uplatnit své zkušenosti, při přesilovkách naskakoval do obrany, má stále jedovatou střelu a přesnou rozehrávku.

„Po bojovném výkonu jsme opět prohráli po zbytečných chybách, což mužstvo sráží. Teď se musíme soustředit na nedělní střetnutí doma s Kutnou Horou, kdy výhra je již povinností. Snad se nám to podaří,“ věří chotěbořský kouč Vladimír Halamka.“

Góly: 8. a 58 Bulovec, 1. Přibyl, 27, Mejzr, 51. Kubišta, 60. Pomichálek - 34. Burián, 34. Hospodka, 41. Fila. Rozhodčí: Nečas – Frodl, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 600. Třetiny: 2:0,1:2,3:1. Chotěboř: Opršal – Krpálek, Bělohlávek, Venc, Hájek, Halamka, Popela – Florián, Prachař, Fila – Fink, Burián, Jánský – Škarýd, Řehoř, Hospodka – Nermuť.

Alois Svoboda