Jak je s tímto stavem spokojený generální manažer HC Rebel Augustin Žák, si přečtěte v našem rozhovoru.

Očekával jste takový výsledek před zahájením sezony?
Těch devatenáct bodů, vzhledem k tomu, kolik máme zraněných, je opravdu solidních. První část chceme být do osmičky, ve druhé části se pokusíme prokousat se do první šestky. Zatím jsme spokojeni, čekají nás nyní tři těžké zápasy s Chomutovem, ve Znojmě a doma s Jihlavou. Vzhledem k tomu, že máme hodně mladých kluků a úplně nový tým, hrajeme pořád nátlakový hokej, z toho mám radost. Věřím, že se ještě zlepšíme.

V čem je síla mužstva, co vás zatím nejvíce potěšilo?
Těžíme ze spolupráce se ŽDS. Jsem přesvědčen, že bez ní by byl na tom havlíčko– brodský hokej hodně špatně, rozhodně ne na úrovni první ligy. Jsme tedy všichni rádi, že došlo ke spojení ŽDS, město a hokej. Trenér Novák vede kolektiv pevnou rukou, veškeré dění v klubu s ním a asistentem Jaroslavem Benákem konzultujeme, věřím, že jsme vytvořili dobrý tým. Síla mužstva je ve skutečnosti, že stále útočíme, hrajeme celoplošný hokej. Mladí kluci chytili šanci za pačesy, chtějí na sobě stále pracovat, aby se dostali do dvacítky, nároďáku a vyšších soutěží. Jde o dobře stmelený kolektiv, to si již pohlídáme.

Má mužstvo svého dirigenta nebo hráče, kteří na sebe vzít chtějí vzít odpovědnost?
Výborné výkony podává gólman Jaroslav Suchan, dirigentem kolektivu je kapitán Marián Morava. Ač někteří o něm pochybovali, jasně se ukazuje, že je pro mužstvo nepostradatelným. Spolu s Třetinou, Romanem Vondráčkem a Rytnauerem by to měla být osa mužstva, která musí ty mladé ukočírovat. V tom určitě nebude problém.

Měl jste šťastnou ruku při vybírání posil. Všichni hráči, kteří do Kotliny přišli, do kolektivu dobře zapadli. Jsou ještě další hráči v jednání?
Věkově jsem měl dobrou ruku, vybrali jsme dobré typy kluků. Jsem rád, že máme Romana Vondráčka (nyní je dlouhodobě zraněný) ze Zlína, Hlinku z Vítkovic (ještě se do Kotliny na střídavý start vrátí), jezdí sem Endál a budou ještě další chlapci ze Slavie. Upřímně řečeno, svojí výkonností mě překvapili všichni. Nějaká jednání o posilách ještě vedeme, hlavně však usilujeme o to, aby do Kotliny jezdili z pražské Slavie další hráči na střídavý start.

Na čem je třeba ještě zapracovat ?
Drobné nedostatky se vyskytují vždycky, od toho je vedení klubu, aby je eliminovalo. Jsme rádi, že spolupracujeme s Ostravou, Brnem, Zlínem i Slavií. Jinak jde o mladý kolektiv, který když inkasuje jeden dva góly, někdy zpanikaří. I když to jsou opravdu ještě mladíci, tohle všechno již musí do sebe vstřebávat. Učit se to ve dvaceti, v pětadvaceti je už pozdě. Máme nové mladé mužstvo, které se za dva roky může výrazně zlepšit, myslím si, že za současné situace jsme získali bodů dost.

Jaké byste bral umístění po první části soutěže, tedy po třiceti kolech?
Marodka se nám vyprazdňuje. Naskočili již Pavlík, Stromko, Rytnauer, brzy se zapojí i Sedlák. Uděláme vše pro to, abychom skončili do osmého místa a hráli tu lepší skupinu. To je náš prioritní cíl.

Alois Svoboda