Oba celky jedou na vítězné vlně a oba by rádi ve vítězné sérii pokračovaly právě v regionálním derby. „Kazdé derby má svoji pikantnost, pro nás je to ale jen další soupeř, kterého máme doma. Naší snahou bude pokračovat ve výkonech, které jsme předváděli v posledních zápasech,“ hlásí trenér domácího celku Petr Novák. „Zápas bude asi hodně podobný bojům v loňském play off, kdy jsme hráli právě s Duklou,“ dodává šéf brodské střídačky.

Dukla je v posledních zápasech rozjetá, což potvrdila i v souboji s Třebíčí, který ovládla 6:1. Právě i proto si do derby věří. Po úspěšné vítězné sérii odjíždí Dukla do Havlíčkova Brodu s patřičným sebevědomím, ale i pokorou. Podle trenéra Petra Vlka si všichni hráči uvědomují, co je k úspěchům dovedlo i co je potřeba odevzdat pro navléknutí dalšího vítězného korálku.

„Kluci vědí, proč se dostali na současné pozice. Bylo to zásluhou pracovitosti a píle, nikoliv nějaké lehkovážnosti. Už jsme o tom s nimi hovořili, ale kluci určitě vědí, čeho chtějí dosáhnout,“ upozorňuje nejvyšší muž jihlavského celku Petr Vlk.

Nicméně Rebelové dokázali minulý týden přibrzdit ambiciozní Chomutov i Znojmo. „Chomutov byl také rozjetý a prohrál 7:2. Když do zápasu dáme všechno, nebudeme dělat zbytečné chyby, můžeme být úspěšní i proti Dukle,“ má jasno brodský kouč.

Všichni aktéři dnešního duelu však připouštějí, že i derby je jen další zápas v řadě. „Na zápas se chystáme stejně jako na kterýkoli jiný. Jde o to, aby kluci byli soustředění na výkon a hráli hru, kterou od nich chceme a aby jejich hra přinesla úspěch,“ připomíná Vlk. V podobném duchu mluví i útočník Rebelů Ladislav Rytnauer: „Je to další utkání v řadě. Chceme získat tři body a je jedno, jestli to je proti Jihlavě nebo někomu jinému.“

Přesto všichni očekávají parádní diváckou kulisu. „Asi si atraktivnějšího soupeře nemůžeme přát, Jihlava je první, navíc je to rival. V minulých zápasech jsme porazili soupeře, kteří byli v tabulce před námi, takže máme dobrou formu. Dukla také. Určitě se můžeme těšit na pěkný hokej,“ přemýšlí nahlas Novák. „Průběh derby bude asi podobný, jaké bylo loňské play off, užijí si to hráči i diváci,“ míní šéf brodské střídačky.

„Je dobře, že diváci na Třebíč přišli, určitě přijedou i do Brodu. Pro všechny aktéry je fajn, když je plno, vždyť hokej se pro lidi hraje,“ přidává se Vlk.

Jak to bývá v podobných zápasech jazýčkem na vahách by mohly být drobnosti. „Rozhodovat bude odolnost, disciplína, pracovitost. Zápas určitě nebude o postavení v tabulce. V derby se tyhle věci mažou. Brod hraje v posledních zápasech také velmi dobře a sbírá body, takže nás nečeká nic jednoduchého,“ uvědomuje si Vlk.

hokejové menu
I. liga – 15. kolo
Středa, od 17.30: TŘEBÍČ – Benátky nad Jizerou, HAVLÍČKŮV BROD – JIHLAVA. Od 18.00: Chrudim – Tábor, Litoměřice – Olomouc, Kadaň – Písek, Beroun – Znojmo, Hradec Králové – Chomutov, Vrchlabí – Ústí nad Labem.

II. liga, skupina Střed – 12. kolo
Středa, od 18.00:
CHOTĚBOŘ – Kolín, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Jindřichův Hradec, Trutnov – Benešov, Nymburk – Milevsko.

Pozn.: Zápas Pelhřimov – Kutná Hora byl odložen na středu 1. prosince.

Kotel domácího týmu zůstane u strojovny

V posledních týdnech se mezi brodskými fanoušky hodně diskutovalo o tom, zda na zápas s Jihlavou nepřemístí kotel nad šatnu domácího týmu. Byla by to reakce na loňské play off právě s jihlavskou Duklou, kdy došlo ke kontaktu mezi jihlavskými fanoušky a brodskými hráči, který pak vyústil až v souboj obou táborů. Vše musela krotit až policie. „Budeme na stejném místě, jako jsme celou letošní sezonu,“ hlásí šéf brodského fanclubu Josef Výborný.

Klub proto přijme některá opatření. „Oba tábory by měly být od sebe neprodyšně odděleny,“ říká Výborný. Stadion v Kotlině je nešťastně řešen, protože domácí hráči nastupují na led pod sektorem hostů.

reportéři Deníku