Naposledy v Kotlině působil v sezoně 2007/08. Dnes však Daniel Hodek nastoupí do derby v dresu rivalské Dukly Jihlava. „Na začátky se nedá zapomenout. Tenkrát tam chodilo hodně lidí a pro mě to byly pěkné roky,“ ohlíží se zpět Daniel Hodek, podle kterého bylo toto derby ze strany Brodu vždy nejsledovanější.

„V Havlíčkově Brodě to berou jako hodně důležitý zápas. Když jsem tam hrál před třemi lety, bylo cítit, že to je hodně prestižní zápas,“ potvrzuje Hodek. Což je pochopitelné, města jsou od sebe vzdálena pětadvacet kilometrů. „Ono to tak bylo i v Jihlavě, radost, když se porazil Brod, byla vždycky velká,“ dodává jihlavský matador.

Zkušený křídelník sám osobně, možná i kvůli své „obojživelnosti“, zápas mimořádně neprožívá. „Tady na Vysočině je vedle sebe víc týmů, já to nijak zvláštně neberu,“ vyznává se. „My chceme vyhrávat, porazit každého, vyhecované je to spíše proto, že o tom tak každý mluví a pořád se o tom píše,“ usmívá se.

Dnešní zápas může nabídnout skvělou podívanou. Dukla už sedm zápasů za sebou vyhrála a dostala se do čela tabulky. Rebelové vyhráli poslední dva duely, v nichž skalpovali Chomutov a vyhráli ve Znojmě.

„Může to být pěkný zápas,“ souhlasí Hodek. „Oni teď chytli dobrou fazonu, jde jim to,“ uznává kvality protivníka. Sesadit se z pozice nejlepšího týmu soutěže se však Jihlavané nechtějí nechat. „Musíme tam vyhrát,“ burcuje.

Návod, jak na Rebely, by mohla přinést příprava. V Regionálním poháru Dukla na ledě soupeře jen těsně podlehla, doma rivala zválcovala. Hodek však těmto výsledkům váhu nepřikládá. „Příprava je něco jiného. Hráli jsme pokaždé v jiné sestavě, různě se zkoušelo, testovalo, liga je něco jiného,“ má jasno jihlavský útočník.

Pikantní na duelu bude i start řady bývalých Jihlaváků v dresu soupeře. „Často mluvím s Láďou Rytnauerem, který stále bydlí v Jihlavě, ale zatím jsme se nehecovali,“ tvrdí Hodek. „Jinak je to stále stejné. Vždycky něco vyprovokuje Míra Třetina, teď je tam Marián Morava, ten to také vyhecuje,“ prozrazuje závěrem Daniel Hodek.

(kal)