O kom je řeč? O útočníkovi Ladislavu Rytnauerovi, který se před letošní sezonou rozhodl vrátit zpátky do rodného hnízda. Dnes poprvé nastoupí proti svému bývalému chlebodárci – Dukle Jihlava.

„Každopádně se na utkání těším hodně. Dá se očekávat hodně lidí, možná i plný stadion. Určitě to bude dobrý zápas,“ přemýtá útočník s číslem 63 na zádech. „Čekám i dobrý hokej, oběma týmům se daří. My se vezeme na vítězné vlně, Jihlavě taky, proto by to mohlo být velice kvalitní utkání,“ dodává.

Regionální souboj pro něj určitě bude mít hodně zajímavý nádech, soupeřův kádr zná velice dobře. „Mám tam spoustu kamarádů… nebo spíše známých,“ usmívá se. „Ale rozhodně jim nic nenechám zadarmo, už se na to těším.“

Aby správně namotivoval svoje spoluhráče na atraktivní duel, chystá vypsat na dnešního soupeře speciální prémie. „Určitě něco vypíšu, zatím ještě nevím co, ale nejspíš nějakou sváču. Něco určitě bude, uvidíme podle výsledku,“ říká tajemně.

Rebelové by určitě rádi navázali na předchozí dva duely, ve kterých brali po třech bodech. „Je to další utkání v řadě. Chceme získat tři body a je jedno, jestli to je proti Jihlavě nebo někomu jinému. Tabulka je našlapaná, proto každé body jsou důležité,“ má jasno.

Ale ani Jihlava nebude chtít prodat kůži lacino. „Oba týmy mají solidní formu, je vidět, že máme větší sebevědomí, ale to je vždycky, když se vyhrává,“ tvrdí Rytnauer.

Rytnauer se teprve dostává do zápasového rytmu, protože celou letní přípravu laboroval se zraněním. „Už je všechno v pohodě, noha drží. Neměl by být žádný problém. Jsem rád, že už jsem na ledě, protože ta pauza už byla hodně dlouhá,“ upřesnil brodský útočník.