Vrátil se do rodné Kotliny, kde již řadu let pracuje ve funkci obchodního ředitele. Samozřejně nevynechá jediné prvoligové střetnutí v Kotlině.

Extraligový hokej

Jak prožíval bývalý světový bek číslo jedna rivalské derby s Duklou? „ Úvodní třetina byla jenom takové oťukávání, kdy soupeři čekali, co udělá ten druhý, snažili se odhalit případné jeho slabiny. Od druhé třetiny již to byl hokej, který již splňoval extraligové parametry. Všichni naši kluci bojovali, padali do střel, pokud bych měl někoho vyzvednout, pak to byli beci Šenkeřík s Kempným, dále Třetina a samozřejmě i gólman Suchan. V týmu Dukly byl nejlepší perfektní bruslař Čachotský,“ říká Jan Suchý.

Historicky prvně vyprodaná Kotlina co chvíli vybuchovala nadšením a potlesk na otevřené scéně byl odměnou aktérům boje za předvedené výkony.

Rozhodující moment? „Neproměnění jihlavských přesilovek, které v předchozích zápasech byly největší zbraní Dukly. Po zbytečných faulech jsme jim v rozhodujících fázích nabídli dvě, na štěstí však zůstaly bez brankové odezvy.“

Rebelové mají tuto sobotu další výhodu domácího prostředí a v Kotlině přivítají předposlední Benátky. Nepodcení při současné euforii soupeře? „Tenhle manšaft v žádném případě ne. Kluci budou hrát na doraz každý zápas, ať je to doma nebo venku, ať je to silný nebo slabý soupeř, tady podcenění nepřichází v úvahu. V nezměrné bojovnosti a obětavosti je největší síla současného mužstva Rebelů,“ tvrdí hokejová legenda.

Perfektní atmosféra

Kromě hokejových osobností Jana Suchého, Jaroslava Holíka nebo Stanislava Neveselého nechyběl ve VIPU ani starosta Jan Tecl nebo předseda představenstva HC Rebel Milan Nedvěd.

„Především jsem viděl nádhernou atmosféru. Co se týče hokeje, tak si myslím, že Brod vyhrál zaslouženě, protože první třetinu byla Jihlava lepší, ale druhou a třetí už patřil Brodu, byl lepší a bojovnější,“ hodnotil derby Stanislav Neveselý.

Z utkání byl nadšen i starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl: „Viděl jsem nádherný zápas a jsem rád, že naši hráči vyhráli, protože na ledě nechali duši. K tomu nádherná atmosféra, plný stadion, kéž by to bylo takto pořád. Myslím, že by si to brodský hokej zasloužil.“

Po utkání si vydechl a zářil spokojeností předseda představenstva HC Rebel Milan Nedvěd: „Perfektní zápas, který jsme vyhráli bojovností a nasazením a pěknou diváckou kulisou. Tím, že se nám daří, je ve stabilizaci kádru, který se nemění tak, jak to bylo se Slávií.“ Na otázku zda si myslí, že obránce Petr Šenkeřík se dostane na mistroství světa dvacetiletých odpověděl Milan Nedvěd takto: „Jsem o tom přesvědčen a jsme domluveni i s Brnem na jeho extraligových startech.“

Třetina režíroval pozápasovou show
V kabině prvoligových hokejistů Havlíčkova Brodu vládne pohoda. Dokládá to i děkovačka po vítězném zápase s Duklou Jihlava. Miroslav Třetina po utkání s Duklou připravil pro diváky vlastní show. Druhý muž kanadského bodování první ligy vjel na led s parukou na hlavě a nafukovací kytarou. Poté spustil rockový „koncert“, kdy mu fanoušky dělali jeho spoluhráči. „Před klukama v kabině jsem to tajil, ale samozřejmě jsem to musel domluvit s hudbou a světlama,“ prozradil brodský šoumen. Ani brodští fanoušci nezůstali v průběhu zápasu pozadu. Pro Ladislava Rytnauera, který se z Jihlavy do Brodu vrátil po devíti letech, připravili choreo, v němž byl vyobrazen brodský útočník v tanku a pod ním nápis: „Vítej zpátky z vojny, Rýťo.“

Foto a video najdete ZDE.

Alois Svoboda, Petr Veselka