Parádní vstup do druhé nejvyšší soutěž narušuje jen Třebíč, která se zatím v úvodních patnácti kolech trápí a je až třináctá. Po posledním zápase dokonce odvolala trenéra.

Nejpovedenějších prvních patnáct kol mají za sebou hokejisté jihlavské Dukly, kteří se až do středečního derby dokonce drželi na nejvyšší příčce, ze které byli sesazeni právě předevčírem. „Můžeme být s tím, jak se první část odehrála, spokojení. Ale i nadále jdeme zápas od zápasu. Už teď se ale soustředíme na další utkání v Berouně,“ tvrdí kouč Jihlavy Petr Vlk.

„Síla týmu je především v pracovitosti a touze po vítězství. Určitě se všem klukům také zalíbilo vyhrávat,“ prohlásil Vlk. „Vše je o obětování se pro tým, práci, důslednosti a to kluci v sobě mají. Ale nemůže to vyjít úplně v každém zápase. Nicméně každý nepovedený zápas nás posune malinko dál, můžeme se z něj poučit,“ dodal šéf druhého týmu první ligy.

Jihlava v patnácti zápasech okusila jen čtyřikrát hořkost porážky, z toho jednou až v samostatných nájezdech. „Samozřejmě byly zápasy, které jsme vyhráli, ale herně jsme je neodehráli, jak jsme si představovali. Na druhou stranu byla i utkání, kdy jsme hráli dobře a nebodovali jsme v nich. Podrobněji to ale nechci rozebírat,“ uzavírá hodnocení Vlk.

S pátým místem je spokojenost

Za své výkony v úvodní části první ligy se nemusejí stydět ani v Havlíčkově Brodě, po polovině základní části jim patří pátá příčka. Hlavní údernou silou týmu z Kotliny je útok. V patnácti zápasech totiž nastříleli 57 branek, což je vůbec nejvíce v celé první lize. Na druhou stranu poměrně dost inkasují, protože co do počtu obdržených branek, jsou čtvrtí od konce. „Úvodních patnáct kol se hodnotí většinou jen interně v kabině. Na obsáhlejší hodnocení je strašně brzy, je za námi jen krátká část sezony, protože do konce soutěže zbývá ještě dlouhá doba. Nicméně s postavením v tabulce můžeme být po patnácti zápasech spokojení,“ prozrazuje havlíčkobrodský trenér Petr Novák.

Rebelové se blýskli především v posledních dvou domácích duelech, kdy pokaždé dokázali porazit vedoucí tým prvoligové tabulky. „Občas jsme spokojení i s herním projevem. Někdy se i stalo, že jsme hráli dobře, ale prohráli jsme a naopak, hráli jsme špatně a vyhráli jsme.

Některé věci nám to ukázalo. Letní přípravné období jsme sice měli zkrácené, ale může nás těšit, přestože jsme vyměnili asi patnáct hráčů, tým šlape podobně jako v předešlých sezonách, ne-li ještě lépe,“ uvědomuje si Novák a dodává: „Vždy je to o individuálních chybách. Když je v zápasech neděláte, výsledky se dostaví.“

Na týmu leží psychická deka

Velké trápení. Asi lépe charakterizovat vystoupení Třebíče v dosavadním průběhu prvoligových bojů nelze. Po loňské povedené sezoně se Horácká Slavia ne a ne dostat do optimální pohody. Na týmu leží psychická deka, což bylo vidět i v posledním utkání s Benátkami, v němž Třebíč prohrála 3:4 v prodloužení. Navíc se hráči trápí v zakončení.

Vedení si je toho dobře vědomo, proto se rozhodlo dát mužstvu nový impuls podle rčení: „Nové koště dobře mete.“ Po středečním zápase proto odvolalo trenéra Romana Mejzlíka, kterého dočasně nahradil sportovní manažer Kamil Pokorný.

Statistiky první ligy po patnáctém kole

KANADSKÉ BODOVÁNÍ
1. BAKUS (Jihlava) 11 + 11
2. TŘETINA (H. Brod) 7 + 13
3. NĚMEC(H. Brod) 5 + 14
4. Roubík (Hr. Kr.)11 + 5
5. Eiselt (Kadaň) 8 + 7
6. HODEK (Jihlava) 6 + 9
7. ČACHOTSKÝ (Jihlava) 6 + 9
64. LAŠ (Třebíč) 3 + 5
STŘELCI
1. BAKUS (Jihlava) 11
2. Roubík (Hr. Kr.) 11
3. Čurilla (Ústí) 9
7. MEIDL (H. Brod) 8
35. DOLNÍČEK (Třebíč) 5
BRANKÁŘI
1. Furch (Beroun) 95,64 %
11. ŘEHOŘ (Jihlava) 92,82 %
14. FIALA (Třebíč) 91,95 %
16. SUCHAN (H. Brod) 91,31 %
NÁVŠTĚVNOST
Celkem

1. JIHLAVA průměr 1945
2. Ústí n. L. 1856
5. TŘEBÍČ 1376
7. HAVL. BROD 1313
Doma
1. Ústí n. L. průměr 2456
2. JIHLAVA 2360
5. TŘEBÍČ 1489
8. HAVL. BROD 1364
Venku
1. Chomutov průměr 1742
2. JIHLAVA 1582
5. TŘEBÍČ 1278
6. HAVL. BROD 1268