Hlavní prověrkou bude účast na tradičním „turnaji čtyř“, který začne 12. listopadu na stadionech v Karlových Varech a v Českých Budějovicích, kde čeští mladíci změří síly s Finskem, Švédskem a Ruskem.

Trenér Miroslav Přerost již jmenoval chlapce poctěné reprezentačním dresem a příznivce havlíčkobrodského hokeje jistě těší, že v reprezentaci jsou i tři borci, s nimiž se potkávají v Kotlině a patří mezi nové tváře reprezentačního kolektivu.

Pilíře mužstva

Obránce Petr Šenkeřík, který přišel do kádru bojovníků z Kotliny, před touto sezonou zatím svými výkony prokazuje obrovskou kvalitu i talent. Jde o velice útočně laděného beka, který se neustále tlačí do zakončení, a na jeho produktivitě se tento herní styl narosto viditelně promítá. Odehrál zatím deset prvoligových zápasů a na své konto si již připsal pět gólů a tři gólové nahrávky. V dresu Rebelů se za krátkou dobu propracoval k základním pilířům mužstva. Druhým vyvoleným je rovněž obránce, nejmladší člen brodského kolektivu Aleš Sova. Odehrál již jedenáct utkání a zatím si připsal dva kanadské body za dvě asistence.

I když na ledě zatím není tolik vidět jako zkušenější jeho kolega, mnohokrát prokázal, že v důležitém okamžiku dokáže týmu pomoci včasným obranným zákrokem, nebo podpořit ofenzivu tvrdou střelou od modré.

Trojici reprezentantů doplňuje útočník Michal Hlinka, který je sice hráčem extraligových Vítkovic, ale v Kotlině získává ostruhy. V pěti zápasech již naskočil v rámci střídavého startu a zapsal se i do listiny střelců.

Pokud chcete „naše hochy“ vidět v akci, nalaďte si 12. listopadu Českou televizi, jež bude od 17 hodin živě přenášet zápas s Ruskem.

Alois Svoboda