Navíc podruhé to bylo v prodloužení. Jihočeši jsou vůbec jediným týmem, který dokázal obrat o body Rebely v domácím hájemství. Nyní však Havlíčkův Brod prohrál v Písku 3:4 v prodloužení.

„Jsme rádi za bod. Na druhou stranu průběhu zápasu asi remíza odpovídala. Utkání však bylo častými vyloučením až příliš rozkouskovaná. Nemohli jsme se pořádně dostat do tempa,“ krčil rameny trenér Rebelů Petr Novák. „Svůj hokej jsme hráli prakticky až ve třetí části, kdy jsme se konečně dostali ke své hře,“ dodal.

Holec se vrátil na dobře známý led

To bylo možná zapříčiněno i částečnou obměnou brodského kádru. Rebelové se totiž potýkají v posledních dnech především s absencemi hráčů. Kromě dlouhodobých marodů se v tomto týdnu přidala další pětice hráčů, která není trenéru Novákovi k dispozici. „Chyběla nám pětice hráčů základní sestavy. Kvůli tomu jsme využili kluky ze Slavie, kteří jsou u nás na střídavých startech,“ upřesnil Novák, jenž využil pětici Vladimír Roth, Tomáš Micka, Lukáš Endál, Petr Jelínek a Miroslav Holec.

Pro posledně jmenovaného to byl hodně pikantní zápas, protože právě v Písku hokejově vyrůstal. Domácí fanoušci ale na něj zřejmě po středě nebudou vzpomínat příliš v dobrém, domácím zkazil radost ze tří bodů, když brankou v poslední minutě srovnával na 3:3.
Domácí však získali v prodloužení bod navíc, když využili nabídnutou přesilovou hru.

„Písek nastoupil v úplně jiné sestavě, než ho známe, zřejmě vhodně doplnil, protože mu to prospělo. My jsme však udělali spoustu chyb, které by se neměly stávat,“ pokrčil rameny brodský šéf střídačky.

„Výkon byl poměrně dobrý, myslím si, že je konečně vidět, že se tým začíná zvedat. Soupeř měl řadu kvalitních hráčů, je velice silný. O to více nás těší získaný druhý bod,“ zhodnotil duel asistent píseckého trenéra David Míka.

(hmr)