Naopak Rebelové se nyní zasekli, potřetí v řadě nevyhráli, tentokráte v Havlíčkově Brodě loupil Tábor. Nedaří se ani Jihlavě, která nezvládla výborně rozehraný zápas a v Benátkách brala jen bod. V posledních pěti zápasech Dukla vyhrála pouze jednou.

BENÁTKY – JIHLAVA 4:3 sn
Hráči Dukly vtrhli do utkání se stejnou intenzitou, s jakou včera přišel do Česka sníh. Za svoji aktivitu byli už ve čtvrté minutě odměněni Protasenjovou gólovou střelou. Pro Duklu byla branka významná i tím, že na ledě soupeřů se radovala z gólu po 128 minutách. A navíc se jednalo o branku z přesilové hry, což se předtím Jihlavanům povedlo naposledy v osmnáctém kole ve Vrchlabí.

Nápor hostů pokračoval i nadále a jejich brankář Řehoř si připsal svůj první zákrok až v deváté minutě. Přes převahu Dukly se však už skóre nezměnilo. Ve druhé části se hra přelévala od jedné brance ke druhé. Domácí dokázali vyrovnat, když se dvě sekundy před koncem jejich přesilovky trefil Skořepa.

Hrstka diváků se poté musela bavit, velké šance měli Hodek a Bakus na jedné a dvakrát Klimt na druhé straně. Domácí hráč dokonce trefil tyčku Řehořovy branky.

Do druhé přestávky šli nakonec spokojenější hosté. Čachotský dostal přesnou přihrávku na modrou čáru a bravurním blafákem znovu získal Dukle vedení.

V ofenzivním představení začala třetí třetina závarem před Řehořem. Jihlavané odolali a naopak po chvíli udeřili. Hollý trefil masku domácího brankáře, který zůstal po zásahu ležet na ledě a Padělek uklidil kotouč za jeho záda.

Dvoubrankový náskok hosty až moc ukolébal. Varování v podobě neuznané domácí branky nebrali vážně a během sto vteřin nechali soupeře vyrovnat. Povzbuzení domácí nadále zle dotírali na branku Dukly a Řehoř se měl co otáčet. Až v posledních pěti minutách základní doby hry se opět začali zjevovat hostující hráči i ve svém útočném pásmu. Bezděkovu dělovku ale lapil brankář Benátek, Čachotský pálil těsně vedle, v poslední minutě spálil tutovku Dobrovolný. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm měli brankové příležitosti Bakus a Kaláb, ale rozhodnutí přinesly až nájezdy.

Branky a nahrávky: 26. Skořepa (Urban), 49. Mrkvička (Krejčík), 50. Hudíček (Vála), rozh. nájezd Kopic - 4. Protasenja (Suchý), 35. Čachotský (Staněk, Hodek), 43. Padělek (Hollý). Vyloučení: 5:4, navíc Nevyhoštěný 10 min. Využití: 1:1. Rozhodčí: Zubzanda - Arazimová, Špringl. Diváci: 324. Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1 - 0:0.
Jihlava: Řehoř - Suchý, Dobrovolný, Staněk, Zelený, Ficenc, Kaláb, Malena - Hodek, Bakus, Čachotský - Bezděk, Zeman, Man - Protasenja, Padělek, Škumát - Hollý, Krupka.

TŘEBÍČ – BEROUN 4:1
Souboj špičkových prvoligových gólmanů vyzněl jednoznačně pro domácího Francouze. Berounský Furch měl od začátku utkání plné ruce nohy práce, skvěle vychytal Nahodila i Kaniu, ale v desáté minutě kapituloval. Po kombinaci Buriana s Nahodilem skóroval Obdržálek.
Na další branku čekali diváci až do poloviny zápasu. Medvědi chybovali v rozehrávce a Burian jejich hrubku potrestal. Poté se poprvé prosadili hosté, ale ještě před klaksonem uklidnil třebíčské fandy Nahodil. A když hned v úvodu závěrečné části hry skóroval v zápase podruhé Burian, bylo o šesté výhře Třebíče v posledních sedmi zápasech rozhodnuto.

Branky a nahrávky: 10. Obdržálek (Nahodil, Burian), 30. Burian (Ostřížek, Obdržálek), 39. Nahodil (Obdržálek, Sláma), 44. Burian (Nahodil, Sláma) - 36. Hafenrichter (Hašek, Forman). Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Reich. Diváci: 1120. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0.
Třebíč: Francouz - Ostrčil, Bulička, Sláma, Hrbáček, R. Kadela, Dóczy, Kania - Laš, Dolníček, E. Kadela - Burian, Nahodil, Obdržálek - Přibyl, Ostřížek, Okál - Čech, Zahradník, Vondráček.

H. BROD – TÁBOR 4:5
Rebelové si sice zahráli v zápase první přesilovku, ale několik zajímavých příležitostí ke skórování nedokázali využít. Tábor udeřil z první vážnější šance hostů, nahrávku Töröka zužitkoval střelou k tyči Kostourek – 0:1. Domácí ale vyrovnali o necelou minutu později, minelu táborského obránce využil Švaňhal, který se ocitl prakticky sám před brankářem. Gólový účet úvodního dějství uzavřel Němec střelou mezi betony táborského Čecha.

Vstup do druhé části se domácím vůbec nepovedl, už po čtrnácti vteřinách vyrovnal svým druhým gólem Kostourek, který byl u pravé tyče úplně osamocen – 2:2. Jenže radost jihočeského týmu měla jepičího trvání, o 58 vteřin později se po dorážce prosadil Zohorna a Rebelové vedli 3:2. Domácí mohli soupeři odskočit, jenže v polovině utkání pohrdli dvouminutovou přesilovkou pět proti třem. Naopak Táborští si v přesilovce čtyři na tři počínají lépe a ve 33. minutě vyrovnávají na 3:3.

Také třetí dějství začínají lépe hostující hokejisté, po krátké přesilovce čtyři proti třem, se prosazují ve výhodě pět na tři. Kocar překonává Suchana kopnutím puku směrem na branku, volný kotouč dostává za brankovou čáru nakonec Šperger – 3:4. Rebelové vyrovnávají ve 46. minutě, když Čech neudržel Stromkovu střelu. Volný puk před betony táborského brankáře dotlačil nakonec do branky Vošmik. Po vyrovnání byli domácí hodně aktivní a snažili se rozhodnout, jenže z ojedinělého výpadu udeřil v 56. minutě Tábor, Nedorostovo nahození tečoval do branky Mrkvička – 4:5. Závěrečný nápor i půlminutová hra bez brankáře domácích už vyzněly do ztracena, a tak si Rebelové připsali další porážku.

Branky a nahrávky: 7. Švaňhal, 13. Němec (Třetina, Meidl), 22. Zohorna (Morava), 46. Vošmik – 6. Kostourek (Török), 21. Kostourek (Šperger, Kocar), 33. Černý (Padělek, Horáček), 42. Šperger (Kocar, Kudrna), 56. Mrkvička (Nedorost). Rozhodčí: Pavlovič – Guth, Rittich. Vyloučení: 9:12. Využití: 0:2. Diváci: 721. Třetiny: 2:1, 1:2, 1:2.
Havlíčkův Brod: Suchan – Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Vošmik, Pavlík, Soldán – Meidl, Třetina, Němec – Ondráček, Hlinka, Rytnauer – Sedlák, Zábranský, Zohorna – Knotek, Stromko, Švaňhal.