Takové bylo Hockey Open Air Game 2011 čili hokej pod otevřeným, který se odehrál na jindy plochodrážním stadioně v pardubickém Svítkově.

Proti sobě se postavily „domácí“ Pardubice a brněnská Kometa. Českou novinku si mohl vyzkoušet i útočník prvoligového Havlíčkova Brodu Václav Meidl, který si zahrál v dresu brněnského celku. A dokonce se zapsal i do statistik. Nahrával spoluhráči Romanu Eratovi, který v průběhu první třetiny zvyšoval na 2:0 pro Kometu. Jenže ani to nepomohlo Brnu k vítězství, domácí nakonec otočili na 4:2. „Zopakoval bych si to klidně znovu,“ prohlásil útočník Rebelů ve službách Komety Brno Václav Meidl.

Hrát pod širým nebem v dnešní době není příliš obvyklé, jak vám se to zamlouvalo?
Byl to opravdu zážitek. V první třetině sice hodně sněžilo, ale ve druhé a třetí části už to bylo o hodně lepší. Ale jak jsem říkal, byl to zážitek, hrát před takovou návštěvou se nestává každý den.

V průběhu první části sněžilo, to asi nebylo příliš optimální.
Nebylo to příjemné, protože bylo špatně vidět. Na helmě mám poloviční plexisklo, které se po chvilce upatlalo. Také puk se špatně vedl. Občas se v nějaké kupce sněhu třeba zastavil, což byl problém, nebo jste měl obalenou hokejku od sněhu. To nebylo zrovna ideální.

Probíhala i nějak jinak příprava na utkání?
Bylo to hodně podobné jako na jakýkoliv jiný zápas, jen jsme si v kabině řekli, že to bude trochu jiné, ale žádná zvláštní příprava neproběhla.

V čem byl zápas na otevřeném kluzišti ještě jiný?
Vše bylo jiné, puk se choval zvláště v první třetině úplně jinak než na krytém stadioně. Diváků bylo více než na jiném zápase. Byl to opravdový zážitek.

Musel jste se trochu více přiobléct, nebo jste nastoupil ve výstroji jako na jiný duel?
Pod ribano jsem si vzal ještě podvlíkačky a měl jsem o jedno spodní prádlo víc. Ještě jsem měl čelenku přes uši, protože foukal vítr, a když se člověk zpotí, bojí se, aby mu nefouklo do uší a neměl z toho nějaký zánět nebo jiné problémy.

Dali jste si o přestávce třeba v kabině horký čaj?
Ne. Pití jsme měli úplně stejné jako při běžném zápase v krytém stadioně.

Zápas měla Kometa dobře rozehraný, nakonec však prohrála 4:2. Co se stalo?
To bychom taky rádi věděli. (úsměv) Pardubice dokázaly otočit na 3:2 a my už jsme je nemohli dohnat. Poté to ještě potvrdily gólem do prázdné branky.

V zápase jste si připsal nahrávku na gól, při kterém jste se začali radovat až po několika okamžicích, mohl byste celou akci popsat?
Bylo to docela zajímavé. Puk jsem dostal na Romana Erata, který vystřelil a pak se puk nějak došoural do branky. Kvůli sněhu jsem ani nevěděl, zda je to gól, nebo ne. Až po několika vteřinách teprve rozhodčí ukázal, že je to branka.

Zahrál byste si podobný zápas znovu?
Určitě bych si to zopakoval, bylo to super. Byly tam spousty diváků, dobrá atmosféra. Byl to můj největší hokejový zážitek.