Tabulka se čím dál víc vyrovnává a ve hře o vyřazovací boje je hned sedm týmů. Horáci sice stále drží ve skupině B čtvrtou postupovou příčku, ale sedmá Chrudim už ztrácí jen šest bodů. „Určitě chceme bodovat, hrajeme doma. A je úplně jedno, s kým to zrovna je,“ nechal se slyšet třebíčský trenér Kamil Pokorný.

Třebíčané dnes hostí na domácím ledě Písek. Právě proti poslednímu týmu tabulky, který už zřejmě ztratil šance na postup do play off, by ve vyrovnané soutěži měl být domácí tříbodový zisk prakticky povinností. „Znovu musíme mít týmového ducha a nadšení jako v Kadani. Jen se musíme vyvarovat hloupých, individuálních chyb. Samozřejmě proti Písku musíme diktovat tempo hry my a musíme vstřelit nějaké góly,“ uvědomuje si před zápasem šéf třebíčské střídačky.

Jenže v minulém domácím zápase se Horácké Slavii na Písek nedařilo. V prvním kole sice dokázala Třebíč vyhrát na ledě nováčka 1:0, ale v domácí odvetě ztratila zápas v nájezdech 3:4. „Právě proto, že tabulka je vyrovnaná, nemůžeme si doma dovolit ztrácet body. Doufám, že zápas s Vrchlabím, které u nás podalo nadstandardní výkon, je za námi a nám se podaří navázat na zlepšený herní projev z Kadaně, ale s lepším výsledkem,“ přeje si Pokorný.

Nevyzpytatelní Orli

Jihlavská Dukla dnes na Horáckém zimním stadionu hostí znojemské Orly. Ti jsou v nadstavbové části hodně nevyzpytatelní. Tři ze čtyř utkání sice vyhráli, ale minulou středu si z Ústí odvezli debakl 10:1. Dukla by určitě ráda navázala na vítězství z minulé středy, kdy doma porazila vedoucí Chomutov. Jenže se pravděpodobně bude muset obejít bez kapitána Oldřicha Bakuse, který chyběl už v Ústí. „Musíme se naučit hrát i bez něj,“ prohlásil po sobotním zápase asistent trenéra Petra Vlka, Patrik Augusta. „Až v pondělí uvidíme, jak na tom je, a teprve potom se rozhodneme, kdy zase nastoupí,“ dodal.

Rebelové chtějí zase hrát ofenzivně

Jediný Havlíčkův Brod dnes cestuje na led soupeřů, do Berouna. „Domácí mají velice silnou obranu. My tam ovšem pojedeme, stejně jako do Hradce, s tím, že nemáme, co ztratit. Budeme chtít hrát hodně ofenzivně, vstřelit hodně gólů. Budeme věřit, že se nám nějaký bod třeba podaří dovézt,“ předesílá před dnešním zápasem kouč Rebelů Petr Novák.

Hokejové menu
I. liga, skupina A (o 1. – 8. místo) – 35. kolo
Pondělí, od 17.30: JIHLAVA – Znojmo. Od 18.00: Beroun – HAVLÍČKŮV BROD, Olomouc – Chomutov, Hradec Králové – Ústí nad Labem.

I. liga, skupina B (o 9. – 16. místo) – 35. kolo
Pondělí, od 17.30: TŘEBÍČ – Písek, Benátky nad Jizerou – Kadaň. Od 18.00: Tábor – Vrchlabí, Chrudim – Litoměřice.