Horáci museli pro změnu dvakrát dotahovat jednobrankové manko soupeře, aby nakonec nad Pískem zvítězili 3:2. Divoká přestřelka byla k vidění v Berouně, kam zavítali brodští Rebelové. Ti si nakonec odvezli vítězství 6:5.

I. liga – skupina A (o 1. – 8. místo)
JIHLAVA – ZNOJMO 2:3

Týden po parádní podívané s Chomutovem museli jihlavští fanoušci trávit hodně neslanou a nemastnou podívanou. Hráči Dukly si zřejmě při pohledu do zápisu o utkání na sestavu hostí řekli, že výhra přijde sama. Ke klidu domácím určitě přidala i vedoucí branka zápasu. Hostující obrana zapomněla na své modré na Padělka, který v poklidu zpracoval kotouč a skóroval.

Pak však domácí nereagovali na z trestné lavice se vracejícího Říhu a bylo srovnáno. Zmar v domácí obraně dokumentovaly i dvě srážky Maleny s Řehořem při „souboji“ o puk za vlastní brankou či pár rán hostů do tyčí domácí branky.

Dukla po první přestávce dokazovala, že se dá hrát ještě hůře, a Znojmo si v poklidu útočilo. Bohorovnost domácích však nepotrestalo, ale ani se nemuselo příliš bát při třech po sobě jdoucích oslabeních. Přesilovková produkce Jihlavanů nutila jejich fanoušky k pískotu.

Ze zmaru mohla domácí dostat 48. minuta. Čachotský zastavil rozvíjející se útok hostů a po následném kontru Dukla znovu vedla. Po další chybě v obraně a po neubráněném oslabení však o náskok přišla. Znojmo poté lehce nabytý náskok ubránilo a odvezlo si domů hodně laciné body.

Branky a nahrávky: 9. Padělek (Staněk, Škumát), 48. Kucsera (Čachotský) – 15. Říha (Staněk), 51. Trojan (Rachůnek), 53. Říha (David). Rozhodčí: Kubičík – Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 7:6, navíc Beroun (Z) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1947. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:2.
Jihlava: Řehoř – Ficenc, Kaláb, Malena, Šidlík, Staněk, Dobrovolný, Staněk, Suchý, Zelený – Hodek, Bakus, Čachotský - Sojčík, Maliník, Kucsera – Bezděk, Padělek, Škumát – Jeslínek, Man, Krupka.

BEROUN – H. BROD 5:6
Vstup do utkání vyšel o hodně lépe hostujícím hokejistům. Ti už ve 3. minutě potrestali vyloučení berounského Bessera. Domácí Nedvěd neodehrál puk ideálně, ten se dostal k Holcovi, který ho uklidil do branky – 0:1. Domácí Medvědi však mohli zanedlouho vyrovnat na konci osmé minuty nastřelil Jebavý tyč. Domácí se prosadili až v 16. minutě zásluhou Švagrovského.

Také úvod druhé třetiny vyšel lépe hostujícím Rebelům. Při signalizovaném vyloučení Rytnauer překonal Novotného a dostal Brod znovu do vedení. Beroun ovšem i podruhé dokázal skóre dotáhnout, krátce po návratu vyloučeného Moravy na led se prosadil Vlček a srovnal na 2:2. Beroun šel poprvé do vedení ve 39. minutě, jenže Rebelové srovnali těsně před odchodem do šaten a opět u toho byl Holec. Tentokrát nahrával Krejčíkovi, který patnáct vteřin před koncem druhé části od modré propálil vše co mu stálo v cestě – 3:3.

Oba týmy chtěly v poslední části strhnout vedení na svoji stranu, ve 48. minutě vstřelil Beroun dokonce vedoucí branku, tu ale rozhodčí neuznal. Skóre se měnilo až o tři minuty později, Zohorna dostal Rebely do vedení, ale jen o chvíli později bylo znovu srovnáno. Přestřelka pokračovala i nadále, vítězství si nakonec připsali hostující Rebelové po výhře 6:5.

Branky a nahrávky: 16. Švagrovský (Kupec, Pavel), 31. Vlček (Švagrovský, Kupec), 39. Kupec (Švagrovský), 53. Vlček (Švagrovský, Nedvěd), 57. Nedvěd (Švagrovský) - 3. Holec (Morava), 25. Rytnauer (Holec), 40. Krejčík (Holec, Knotek), 51. Zohorna (Krejčík, Fiedler), 54. Rytnauer (Knotek), 56. Rytnauer (Holec). Rozhodčí: Kalivoda – Hejl, Žídek. Vyloučení: 4:6, navíc Morava 10 minut a do konce utkání. Využití: 0:3. Třetiny: 1:1, 2:2, 2:3. Havlíčkův Brod: Suchan - Morava, Krejčík, Jelínek, Vošmik, Soldán, Pavlík, Zítka, Šenkeřík - Meidl, Němec, Endál - Holec, Knotek, Rytnauer - Fiedler, Zábranský, Zohorna - Sedlák, Stromko.

I. liga – skupina B (o 9. – 16. místo)
TŘEBÍČ – PÍSEK 3:2

Utkání začalo hodně svižně, už ve 3. minutě rozhodčí nařídil po faulu na Vondráčka, který se v brejku sám řítil na píseckého gólmana, trestné střílení. Jenže třebíčský útočník trefil jen tyč. První změnu skóre tak přinesla až 7. minuta. K nelibosti domácího publika se v přesilovce prosadili hosté, Ferebauer dorazil puk za záda bezmocného Fialy. Třebíč se dočkala vyrovnání na začátku 16. minuty, kdy po závaru před brankou se trefil Vilém Burian – 1:1. Poslední celek první ligy ovšem i nadále zlobil. V 18. minutě Zdráhal trefil tyč.

Horácká Slavia hrála na začátku druhé části téměř dvouminutovou přesilovku pět proti třem, ale neúspěšně. V 38. minutě se ujala až střela Všetečky od modré – 1:2.

Domácí museli ve třetí části hru otevřít a to se jim mohlo vymstít, v 50. minutě ujel Dragoun, ale Fiala Horáky znovu podržel. Otřepaná fáze nedáš, dostaneš, platila i tentokrát. Třebíčané nejenže brankou Obdržálka v 52. minutě srovnali, ale o minutu později šli dokonce do vedení po brance Ostřížka. Hosté už se z obratu nevzpamatovali, a Horácká Slavia tak mohla po několikazápasovém půstu znovu slavit tříbodový zisk.

Branky a nahrávky: 16. Burian, 52. Obdržálek (Burian), 53. Ostřížek (Laš) - 7. Ferebauer (Výborný, Fadrný), 38. Procházka (Všetečka, Kudrna). Rozhodčí: Lacina – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0. Třebíč: Fiala - Ostrčil, Malinský, Bulička, Sláma, Kania, Dudáš, Hrbáček, R. Kadela - Laš, Dolníček, Ostřížek - Burian, Nahodil, Obdržálek - Čech, Zahradník, Přibyl - Okál, Dočekal, Vondráček.
Třetina boduje i v nejvyšší soutěži

Před pondělními zápasy 35. kola první hokejové ligy nejproduktivnější hráč soutěže Miroslav Třetina září i v extralize. Zanedlouho jednatřicetiletý útočník havlíčkobrodských Rebelů a aktuálně i Slavie Praha si během šesti zápasů v nejvyšší soutěži připsal čtyři kanadské body (2 branky a 2 nahrávky).

Třetina další bod do sbírky přidal v nedělním utkání proti Kometě Brno, kterou Pražané přehráli 4:1. Brodský forvard přihrával na třetí branku Slavie, kterou vstřelil jihlavský rodák Marek Tomica.